14 maçta yenilgi yüzü görmedi, ligi liderlik koltuğunda bitirdi

Voleybol Erkekler 1.Ligi B Grubunda lig etabını lider tamamlayan Yeni Kızıltepe Spor’da yüzler gülüyor. İlk devre sonunda başlayan galibiyet serilerine ikinci devrenin tamamında devam eden Mardin ekibi, 14 maçlık galibiyet serisinde 12 maçtan 3-0 galip ayrılarak büyük bir başarı elde etti.

Sezon başında hedeflerini AXA Sigorta Efeler Ligi olarak belirleyen Yeni Kızıltepe Spor’un hem kurucularından hem de yardımcı antrenörü olan Selman Cevheroğlu sezonu Voleybolunsesi okurları için değerlendirdi.

Cevheroğlu, “Aile takımı olarak kurduğumuz Cevhertepe Spor Kulübü ile kısa sürede, kendi imkanlarımızla inanılmaz başarılara imza atarak, takımı 1.Lig’e taşımayı başardık. Bölgede voleybol için inanılmaz bir seyirci potansiyeli yakaladık ve ligde kalmayı başardık. Bu sezona gelecek olursak Kızıltepe’mize kayyum olarak atanan Sayın Kaymakam Hüseyin Çam ile bir araya gelerek Kızıltepe için, halkımız için, voleybol için istişarede bulunduk ve hedefi Efeler Ligi olarak belirledik.” dedi.

Sezonun ilk yarısında takım olarak işlerin yolunda gitmediğini söyleyen Cevheroğlu, “Üstümüze çok şeyler yazılıp çizildi, çok oyunlar oynandı ama biz asla doğru bildiğimizden şaşmadık. Bir kaç oyuncu takviye edip antrenör değişikliğine gittik. Yeni gelen hocamız Akif Gürgen ile yola devam ettik.  İnanılmaz bir motive ile son 14 maçın hepsini kazanarak, ligin son maçında 1. sıraya oturmayı başardık.  İşimiz bitti mi asla, işimiz yeni başlıyor. Play-off öncesi son hazırlıklarımızı yapmaya devam edip, o kupayı Kızıltepe’mize getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.