14 yılın ardından Spor Toto’ya veda

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin Ankara ekiplerinden Spor Toto, Maliye Piyango dönemi dahil olmak üzere kulüpte 14 yıl görev yapan baş antrenör Serdar Uslu ile karşılıklı yollarını ayırdı.

2008-2009 sezonundan itibaren eski adı Maliye Piyango olan Spor Toto’da yardımcı antrenör olan Serdar Uslu, 2017-2018 sezonundan itibaren takımın baş antrenörlük görevini üstlenmişti.

Serdar Uslu kimdir?

11.11.1977 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta okulu Ankara’da okudu. 1990- 1996 yılları arasında Halkbank’ta, ardından 2.Liglerde çeşitli takımlarda voleybol oynadı. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü bitirdi ve Beden Eğitimi öğretmenliğine başladı. Yüksek lisansı Antrenman ve Hareket bilimlerinden 2002 yılında gerçekleştirdi. 2011 yılında aynı programdan doktorayı bitirdi.
2006 yılında Bilkent Erkek Üniversite takımıyla antrenörlüğe başladı. 2008-2009 sezonunda ise Maliye Milli Piyango’da antrenörlüğe başladı. Ardından kulüp devri ile birlikte Spor Toto’da göreve devam etti.
Maliye Piyango ile Avrupa kupalarında CEV Cup’ta yarı final, Challenge Cup’ta ise iki kez çeyrek finalde yer aldı. Ligde ise 4.lük, 5.lik dereceleri bulunuyor.
Hareket ve Antreman, voleybol alanında yurt içi ve yurtdışında çeşitli akademik çalışmalara katıldı. Bu alanlarda yapmış olduğu akademik yayınlar ve uluslararası kitapları bulunuyor.A Milli Erkek takımında da görev yaptı.
FIVB 3.kademe antrenörlük diploması sahibi olan Uslu; İngilizce, Boşnakça, Sırpça, Hırvatça biliyor. Halen Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.

Haberi Paylaş

Comments are closed.