ABD Profesyonel Ligi başladı

Uzun zamandır beklenen ABD Kadınlar Profesyonel Voleybol Ligi, 18 yıl aradan sonra Dallas, Texas’ta başladı. Her hafta değişen takımlarla birlikte daha çok oyuncuların bireysel performanslarına odaklanan bu lig, alışılmışın dışında bir formata sahip.

Birinci haftanın dört kaptanı sırasıyla Alison Bastianelli (Turuncu Takım), Lianna Sybeldon (Mor Takım), Aurea Cruz (Altın Takım) ve Tiffany Clark (Mavi Takım) olarak belirlenirken Bastianelli mücadele edemeyeceği için Turuncu Takım’ın yeni kaptanı Brie King oldu.

Birinci haftanın açılış maçında Mavi Takım, Altın Takım’ı toplamda 76-65’lik skorla 3-0 (25-22, 26-24, 25-19) mağlup etmeyi başardı. Bu kazanan ekip oyuncularına gelecek 180 puan demek. Smaçör Leah Edmond ise toplamda 14 hücum, 3 servis sayısı, 6 defans ve 2 blok sayısı ile toplamda 430 sayı topladı ve ilk haftayı bireysel sıralamada lider olarak tamamladı.

Maçın birinci MVP’si de Edmond seçilirken, ikinci MVP Ebony Nwenebu ve üçüncü MVP Cassidy Lichtman seçildi. Kaybeden Altın Takım’da ise libero Kristen Tupac toplamda 134 sayı topladı.

Oynanan bir diğer karşılaşmada ise Mor Takım, Turuncu Takım karşısında maçtan 73-58 (2-1: 25-12, 25-21, 23-25) galip ayrılarak toplamda 140 galibiyet puanı kazandı. ABD’li yıldız Jordan Larson, toplamda 12 hücum, 3 servis sayısı ve 12 defans yaparak toplamda 379 puan topladı ve Edmond’ın arkasından bireysel sıralamada kendisine ikinci sıradan yer buldu.

Maçın birinci MVP’si de aynı zamanda Larson olurken ikinci MVP Karsta Lowe, üçüncü MVP ise Lauren Gibbemeyer oldu. Kaybeden ekipte ise Sherridan Atkinson 169 puan topladı.

ABD Kadınlar Profesyonel Ligi Bireysel Oyuncu Sıralamasına linkten ulaşabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Comments are closed.