ABD Profesyonel Ligi’nde şampiyon De La Cruz

ABD’nin Texas eyaletinin Dallas şehrinde beş hafta boyunca oynanan ABD Profesyonel Voleybol Ligi: Athletes Unlimited (AU), heyecan dolu maçların ardından geçtiğimiz cumartesi günü sona erdi. AU’nun ikinci sezonunun şampiyonu, ilk sezonu da ikinci sırada tamamlamış olan Dominikli yıldız Bethania De La Cruz oldu.

De La Cruz, beş haftalık ligin her haftasını ilk dört sıra içerisinde bitirmiş, dolayısıyla her hafta bir takımın kaptanlığını üstlenmişti. Şampiyonluğu 4652 puanla kazanan başarılı smaçör, 233 sayı ve 18 ace ile bu alanlarda en skorer oyuncu da oldu. De La Cruz, aynı zamanda 13 maçta MVP ödülü, bir maçta en çok sayı alan oyuncu ödülü (27 sayı) ve bir maçta servisten en çok sayı bulan oyuncu (4 ace) ödülünü de kazanmayı başardı.

Şampiyon: “Bu lige geldim, ve bunu ailemle, evime yakın bir yerde yapabilmiş olmak gerçekten unutamayacağım bir şey. Özellikle oğlumun burada olması… Buraya gelip voleybol hakkında çok fazla şey öğrenmiş olması, bizimle birlikte vakit geçirmiş olması benim için çok duygusal bir durum ve daha iyi oynamak için bana motivasyon kaynağı oluyor. Bütün atletlere biz kadınların neler yapabileceğimizi herkese gösterdikleri için teşekkür etmek istiyorum.” sözleriyle duygularını ifade etti.

Turnuvayı ilk dört sırada tamamlamayı başaran diğer oyuncular ise Natalia Valentin-Anderson (3337 puanla), Dani Drews (3308 puanla) ve Cassidy Lichtman (3279 puanla) oldu.

Ayrıca, AU’da ilk defa Dream Team oluşturuldu. Oyuncular ve turnuva görevlileri tarafından yapılan oynama sonucunda belli olan Dream Team’e giren isimler Sheilla Castro (pasör çaprazı), Valentin-Anderson (pasör), Morgan Hentz (libero), Molly McCage (orta oyuncu), Jenna Rosenthal (orta oyuncu), De La Cruz (smaçör) ve Dani Drews (smaçör) oldu.

Geçen sezon da verilmiş olan Sportmenlik Ödülü, bu sene de oyuncuların oylarıyla belirlendi ve Ray Santos’a verildi. İkinci sezonu başarıyla tamamlanan ABD’nin Profesyonel Ligi: Athletes Unlimited, 2023 yılında üçüncü sezonuyla devam edecek.

Haberi Paylaş

Comments are closed.