Açılışı Minas yaptı

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası, B Grubu’nda Brezilya temsilcisi Itambe Minas ile Kazakistan temsilcisi Altay takımları arasında oynanan karşılaşmayla başladı. Ankara Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden Itambe Minas; 25-20, 25-22 ve 25-18’lik setlerle 3-0 galip ayrıldı.

İlk sete özellikle iyi servis atarak başlayan Itambe Minas, setin başında hücumda aldığı sayılarla açtığı farkı setin ortasında korudu ve skoru 16-11’e getirdi. Thaisa Daher ve Carol Gattaz ile etkili orta hücumlarına imza atan Brezilya ekibi, köşelerde Neriman Özsoy ve Danielle Cuttino ile sonuca giderek ilk seti 25-20 aldı ve mücadelede 1-0 öne geçti. İlk sette Itambe Minas’ta Thaisa Daher 6, Altay’da ise Bethania De La Cruz 7 sayıyla öne çıktı.

Uzayan rallilerle başlayan ikinci sette Itambe Minas, Neriman Özsoy ve Pri Daroit ile defansta çıkardığı topları tek ayaktan ve üç numaradan Thaisa Daher ve Carol Gattaz ile sayıya çevirerek karşılaşmaya 7-4 önde başladı. Polina Ufimtseva ve Bethania De La Cruz’un sayılarıyla geri dönen Altay, 15-18’de üç sayılık üstünlüğü yakaladı. Thaisa Daher’in hücum ve blok sayılarıyla skoru 17-18’e getiren Itambe Minas, rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü Thaisa Daher resitali devam etti, bloktaki etkinliğiyle Altay hücumcularına zor anlar yaşayatan Brezilyalı orta oyuncu, skorun Itambe Minas lehine 19-18’e gelmesini sağladı. Set sonunda orta hücumlardaki etkinliğini devam ettiren Brezilya ekibi, seti Neriman Özsoy’un dört numaradan elde ettiği hücum sayısıyla seti 25-22 noktaladı ve maçta skoru 2-0’a getirdi. İkinci sette Itambe Minas’ın orta oyuncuları Thaisa Daher 7, Carol Gattaz 5 sayıyla skora katkı verdi.

Üçüncü sete Itambe Minas maç boyu sürdürdüğü etkili servisleriyle başladı. Neriman Özsoy ve Carol Gattaz ile hücumda etkili olan Itambe Minas, setin orta bölümüne 12-5 önde girdi. Neriman Özsoy’la farkı açan Itambe Minas’ta yanıt Altay takımında Bethania De La Cruz’un hücumları ve Yelizaveta Meister’ın servisleriyle geldi. Yeniden açılan farkı bu kez Polina Ufimtseva’nın serisiyle kapatmaya çalışan Altay, 15-18’de farkı üçe indirse de set sonunda üstünlüğünü koruyan Brezilya ekibi seti 25-18 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi 15 sayıyla Altay takımının Dominikli smaçörü Bethania De La Cruz oldu. Altay’da mücadeleyi Nadiia Kodola 8, Sana 5 sayıyla tamamladı. Itambe Minas’ta ise Neriman Özsoy 14, Thaisa 13, Priscila 10 ve Carol Gattaz 19 sayıyla galibiyette etkili oldu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.