Adilcevaz TÜRŞAD galibiyet serisine devam etti

Voleybol Erkekler 1.Lig B Grubu’nun 14.hafta maçında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor ile Adilcevaz TÜRŞAD karşılaştı. Mücadeleyi 25-23,16-25, 15-25, 13-25 setlerle 3-1 kazanan Adilcevaz TÜRŞAD galibiyet serisini 8 maça çıkarttı.

Karşılaşmanın ardından TÜRŞAD ekibinden başkan, antrenör ve oyuncuların görüşleri şöyle:

Adilcevaz TÜRŞAD Kulüp Başkanı Av. Kadir Köstekçi:
“Galibiyet serimize devam ettiğimiz için mutluyuz, gerek bizi sahada destekleyen yöneticilerimize gerekse ekranları başında izleyen taraftarlarımıza ve sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz. Takımı ve teknik heyeti tebrik ederiz. Galibiyeti gurbetteki tüm Bitlislilere armağan ediyoruz, bizi desteklemeye devam edin. Hedefe adım adım ilerliyoruz, bize güvenen hiç kimseyi mahcup etmedik. Bu takım Bitlis’in gururudur. Bu takımın kalıcı olması sponsorların sayesinde olacaktır. Herkesi bu takıma destek olmaya davet ediyoruz.  Ayrıca bizi burada çok güzel karşılayan Şanlıurfa Belediye Voleybol takımına da teşekkür eder bundan sonraki maçlarında başarılar dileriz.”

Adilcevaz TÜRŞAD Kulüp Baş Antrenörü Serkan Oğuz:
“Çok zor bir deplasmandan galibiyet ile döndüğümüz için çok mutluyuz, son 8 maçta 8. galibiyetimiz. Artık bazı görevleri standart hale çevirdik bu durum beni mutlu ediyor. İlk set blok anlamında sıkıntı yaşadık, ikinci setten itibaren blok yapmaya da başlayınca diğer setlerde daha rahat kazanmasını bildik. Önümüzdeki hafta ikinci yarının flaş takımı Erzin Yeşilkent ile oynuyoruz, dersimize çok iyi çalışıp bu maçtan da alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz.”

Adilcevaz TÜRŞAD Kulüp Yardımcı Antrenörü Ömer Balık :
“Zorlu bir lig geçiriyoruz. Bu yıl, her maç zorlu her maçın anlamı büyük bizim için. Takım fark etmeksizin galibiyet önemini takımca fark ettik, güzel bir seri yakaladık ve seriye devam etmek istiyoruz. Tüm sporcularımızın ellerine sağlık hepsini tebrik ediyorum. Süper lige yükselmek umuduyla bundan sonraki maçlarımızın fair-play bir düşünce ile kazanmayı istiyoruz.”

Adilcevaz TÜRŞAD köşe oyuncu Ruslan Galimov:
“Takımımız ilk sete biraz gergin başladı. Hakemler rakip takım için her şeyi yaptı. İkinci setten başlayarak bir araya geldik ve iyi bir takım olduğumuzu gösterdik, 8 de 8 gidiyoruz. Kazanmaya devam.”

Adilcevaz TÜRŞAD yeni transferi orta oyuncu Selim Arıman:
“Devre arasında takıma Kocaeli Kağıtspor’dan katıldım. Gelir gelmez önemli bir Şanlıurfa maçında şans buldum. Bu maçın kolay olmayacağını tüm takım arkadaşlarım ve ben de biliyordum. Zor oldu ama 3-1 kazanmasını bildik. Bu galibiyeti teknik heyet, takım arkadaşlarım ve bizi canlı yayında takip edip destekleyen herkese armağan ediyorum. Bu çıkışımızı önümüzdeki haftalardaki maçları kazanarak devam ettireceğimize inanıyorum. Hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz.”

Adilcevaz TÜRŞAD orta oyuncusu Kusay Kaan Güleç:
“Gerçekten bugün hakem hataları inanılmaz fazla olmasına rağmen maçı azmimizle inancımızla kazandık. Her zaman bu olaylar beni gerçekten çok motive eder ve takım arkadaşlarımda iyi anlamda motive olduğunu düşünüyorum. Her zamanki gibi yönetim ekibimize teşekkür ederim bizi evimizdeymiş gibi destekledi.  Ayrıca bizleri ekranları başında izleyen taraftarlarımıza da çok teşekkür ederim.  Adım adım geliyoruz playoffa.”

Adilcevaz TÜRŞAD  smaçör oyuncusu Samet Gümüş:
“İkinci yarıya iki zorlu maçla başladık. İki maçımızı da kazanmayı bildik. Hedefimiz Şanlıurfa Büyükşehir maçını da kazanıp serimizi devam ettirmekti. İlk sette oyuna adapte olamadık, ancak ikinci setin başından  itibaren  takım oyunumuzu ortaya koyup galip gelmesini bildik. 8’de 8 gidiyoruz. Takımımız galibiyet ritmini yakaladı, umarım serimizi diğer maçlarda da sürdürürüz. Galibiyetimizi bizi hiç bir maçta yalnız bırakmayan  yöneticilerimize ve ekranları başında izleyen taraftarlarımıza armağan ediyorum.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.