Adımızı çeyrek finale yazdırmak istiyoruz

2022 CEV Kupası’nda bugün Ankara ekibi Spor Toto ile karşılaşacak olan Arkas Spor’un pasörü Ulaş Kıyak, genç smaçörü Efe Mandıracı ve liberosu Caner Dengin karşılaşma öncesinde Voleybolunsesi için değerlendirmelerde bulundu.
Ulaş Kıyak:

“Öncelikle üç kulvarda; Avrupa Kupası, Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası’nda mücadele ediyoruz. Genç ve dinamik bir takımız çok çalışıyoruz. Hepsinin ucunda kupa, madalya, mutluluk olmasına rağmen bir o kadar da yorgunluk oluyor. Her sporcu ve her takım gibi hedeflerimizin sonundaki o mutluluğa erişmek istiyoruz.
Avrupa Kupası’nda son 16’dayız. Bir Türk ekibi olan Spor Toto ile eşleştik. Tesadüfen Efeler Ligi’ndeki üç gün önceki maçımız da Spor Toto takımıylaydı. Maçı üç sıfır kazandık ama CEV Cup başka bir kulvar. Biz kendi sahamızda en iyisini yapıp adım adım ilerleme peşindeyiz. İlk maç evimizde. Ankara’ya avantajlı gitmek istiyoruz. Bunun için de ilk hedefimiz elimizden ne geliyorsa sahaya koymak.”
Caner Dengin:
“CEV Cup 16’lı turda Spor Toto’yla birleştik. İlk maç bugün kendi evimizde saat 19.00’da. Hem saha avantajını hem de ilk maç avantajını kullanarak seride 1-0 öne geçmeyi hedefliyor, bu maçın sonunda Ankara’ya avantajlı bir şekilde geçip, oradan da adımızı çeyrek finale yazdırmak istiyoruz.
CEV Cup’ta eleme usülü maçlar oynanması sebebiyle, günlük ve anlık performanslar maçın kaderinde belirleyici oluyor.
Efeler Ligi’nde Spor Toto’yla üç gün önce bildiğiniz gibi bir maç yaptık. Bu maçtan 3-0 kendi evimizde galip ayrıldık. Ama burası farklı bir platform olduğu için çok da fazla hata ve telafi imkanınız olmuyor. O yüzden ilk hedefimiz ilk maç avantajını elimizden geldiğince iyi kullanmak.”
Efe Mandıracı:

“Avrupa Kupası’nda son 16’dayız. Galip olduğumuz her maçtan sonra sorumluluklarımız daha da artıyor. Bir sonraki maç daha da iyi performans sergilemek için sahaya çıkıyoruz. Bu akşamki maçın kendi sahamızda ve ilk maç olması bizim için büyük artı. Genç ve dinamik bir takım olmak, takım gücümüzü sahaya yansıtmak ve Ankara’ya avantajlı geçiş yapmak öncelikli hedefimiz. Bu maçta da bir öncekinden daha iyi olmayı hedefliyoruz.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.