Adis: Umarım 2024 Paris Olimpiyatları’na katılabiliriz

Sezonu İtalya’da Vero Volley Monza’da geçiren ve başarılı performansıyla takımının skor yükünü sırtlanan milli oyuncumuz Adis Lagumdzija, İtalya basınının da gündeminde. Son olarak Sport Senators, geçtiğimiz günlerde 22 yaşını tamamlayan milli pasör çaprazımızla röportaj yaparken Adis, İtalya kararı ve kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

S: Baban Ekrem de bir smaçör olarak 1995-1996 sezonunda Bologna’da oynamıştı, transferini onayladı mı?

“Evet, çok iyi tecrübeler yaşayarak güzel anılar biriktirdiğini anlatmıştı ve bana da İtalya Ligi’nde pek çok şey öğreneceğimi söylemişti. Bütün bunların yanında, Monza’nın sportif direktörü Claudio Bonati, babamın eski takım arkadaşı, bu oldukça güzel bir tesadüf.”

S: Türkiye’de genç yaşta oynamaya başlamak zor muydu, Türkiye’yi nasıl buldun?

“İlk aylarda oldukça zorlandım, ancak bunun doğru karar olduğunu biliyordum. Profesyonel bir voleybolcu olma hedefim o zamanlardan beri vardı. Sonucu da oldukça güçlü oldu, mantalite ve kültür benim memleketimden oldukça farklı.”

S: Nasıl farklılıklar bunlar?

“Biz Boşnaklar yorulmayan çalışanlarız ve inatçıyızdır, her şeye rağmen kazanmak isteriz. Türkler biraz daha rahat ve genel olarak daha az sinirliler. Onların hayat tarzına alışmak biraz zaman aldı ancak daha sonra kendimi evimde hissettim ve Türk milli takımı forması giymek benim için büyük bir gurur. 2014 yılında Türk vatandaşı oldum ve umarım ki 2024 Paris Olimpiyatları’nda tarihimizde ilk kez olimpiyat oyunlarına katılma hakkı elde edebiliriz. 2018 yılında Avrupa Ligi’nde bronz madalya kazanmamız potansiyelimizi gösteriyor.”

Kaynak: Sport Senators

Haberi Paylaş