Afyon’un durumu ne olacak?

Erkek voleybolu dediğimiz zaman aklımıza Anadolu’dan gelen birkaç isim arasında Afyon Belediye Yüntaş ta yer almakta. Afyonkarahisar’da yıllardır voleybol serüvenine devam eden Belediye takımı, voleybol severlere keyifli maçlar izlettirirken, Afyon halkına da heyecan ve sevinç yaşatmakta.

Geçtiğimiz sezona pekiyi başlayamayan Afyon Belediye Yüntaş, tüm zorluklara rağmen pes etmedi ve sezonun son maçına kadar verdiği mücadeleden galip gelerek AXA Sigorta Efeler Ligi’nde var olma savaşını kazandı.

Bu savaşı kazandı kazanmasına ama 2021-2022 sezonu ile ilgili Afyon temsilcisinden çıt çıkmıyor. Öyle bir sessizlik var ki Efeler Ligi’ne çıkmak isteyen birçok kulübün de Afyon’un haklarını devralmak için sırada olduğu gelen duyumlar arasında.

Bir diğer duyum ise Afyon’un başarısında büyük emekleri olan ve gençleri sporla buluşturmak adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Sandıklı Belediyesi’nin de içerisinde yer alacağı yeni bir oluşumla takımın Efeler Ligi’nde yer almasını sağlayacağı yönünde.

Voleybol kamuoyu gelişmeleri yakından takip ederken, artık bir voleybol ili diyebileceğimiz Afyonkarahisar bu misyonunu devam mı ettirecek yoksa…

Voleybolsever olarak bunun sonunu getirmek pek içimizden gelmedi!

Voleybolunsesi.com

Haberi Paylaş

Comments are closed.