Akkuş Belediyespor sezona galibiyetle başladı

TVF Erkekler Voleybol 1. Lig ekiplerinden Akkuş Belediyespor, 2021-2022 sezonunun ilk maçında evinde ağırladığı Erzin Yeşilkent Spor’u 25-19, 29-27, 25-21 setlerle 3-0 yenerek lige galibiyetle başladı.

“Yarım Kalan Hikayemizi Tamamlamak İstiyoruz”

Maç sonunda her iki takımı da tebrik eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci yaptığı açıklamada, “Biz sezona başlarken yarım kalan bir hikayemiz var, bu sezon o hikayeyi tamamlamak istiyoruz demiştik. Yaklaşık 50 günlük bir hazırlık döneminin ardından takımımız ilk maçına çıktı ve lige 3-0’lık galibiyetle başladı. İlk hafta olması nedeniyle bazı hatalarımız oldu ancak ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Ben bu galibiyeti her zaman yanımızda olan özellikle yabancı oyuncu transferlerimizde de bizlere yardımcı olan Dışişleri Bakan Yardımcımız Sn. Yavuz Selim Kıran ve Milletvekilimiz Sn. Metin Gündoğdu’ya armağan etmek istiyorum” dedi.

“İyi Mücadele Ederek Kazanmasını Bildik”

Sezona ve maça çok iyi hazırlandıklarını ve bekledikleri galibiyeti aldıklarını söyleyen takım antrenörü Mehmet Aydın ise, “Sezonun ilk maçı olması nedeniyle önemli bir maçtı. İyi mücadele ederek maçı kazanmasını bildik ve sezona üç puanla başladık. Maç içerisinde çalışıp da sahaya yansıtamadığımız durumlar oldu. Eksiklerimizi görme açısından da bizler için önemli bir maçtı. Önümüzde uzun bir maraton var, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürerek takım olgusunu daha iyi yaratarak hedefimize ulaşmak istiyoruz. Bugün bizleri destekleyerek yanımızda olan taraftarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“İlk Maçlar Her Zaman Zor Geçer”

Takım kaptanı Murat Çakmak ise sezonun ilk maçlarının her zaman daha zor geçtiğinizi belirterek, “Psikolojik olarak ve fizik olarak maça iyi hazırlanmıştık ancak bazı bölümlerde ilk maç stresi nedeniyle olsa gerek istediğimizi sahaya yansıtamadık. Ancak bu eksiklerimizi görerek maç içerisinde toparlandık ve maçı kazanmasını bildik. Ben takım arkadaşlarıma, teknik ekibimize, yönetimimize ve bizleri destekleyen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.