Alexia Ioana Carutasu’dan samimi açıklamalar

Bu sezon ülkemizde Sistem9 Yeşilyurt forması giyerek oldukça başarılı performans gösteren ve takımın CEV Challenge Kupası’nı kazanmasında önemli bir rol oynayan ve MVP seçilen 2003 doğumlu genç yetenek Alexia Ioana Carutasu, İtalyan basınından VolleyNews’e verdiği röportajda oldukça samimi açıklamalarda bulundu.

Carutasu: “Voleybol oynamaya 8 yaşında başladım, bu spora tutkum ise her geçen gün artıyor. İlk maçlarımı ve ilk antrenörüm büyükbabamın bana öğrettiklerini gülümseyerek hatırlıyorum. Ardından büyüdüm ve harika bir Romanya ekibi olan CSM Bucharest’te oynamaya başladım ve burada da başantrenör Nicola Negro ile tanıştığımda her şey değişti.”

“Tijana Boskovic her zaman çok örnek aldığım bir oyuncu oldu.”

“VakıfBank gibi önemli bir kulüpte gelişme fırsatı bulmak benim için çok iyi oldu ve orası bana kişisel gelişimim açısından çok şey kattı. Bu yüzden de VakıfBank’ta tanıştığım herkese sonsuza kadar minnettar kalacağım.”

“Yeşilyurt’ta geçirdiğim iki sezon ise hem beni çalıştıran antrenörler, hem de harika dostluklar kurduğum takım arkadaşlarım sayesinde unutulmazdı.”

“Challenge Kupası’nı kazanmak bütün takımın gösterdiği emek ve gelişim sayesinde gerçekleşti. Böyle bir kupa kazanmak kariyerim için çok önemli bir basamak ve unutamayacağım bir an olacak.”

“Bence hücum yönüm başarılı görünüyor ancak daha komple bir oyuncu olmak için savunma konusunda da kendimi geliştirmeliyim.”

Kaynak: VolleyNews

Haberi Paylaş