Alper Hamurcu turu değerlendirdi

CEV Challenge Kupası’nda Romanya ekibi CSM Lugoj’u eleyerek yarı finale yükselen Aydın Büyükşehir Belediyespor başantrenörü Alper Hamurcu, galibiyeti ve yarı finali Voleybolunsesi.com için değerlendirdi.

Alper Hamurcu, “Öncelikle CSM Lugoj takımına, teknik ekibine ve bizi gerçekten çok ama çok iyi ağırlayan Lugoj yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bizim için gerçekten çok kritik ve kazanmasının gerçekten çok zor olacağını öngördüğümüz bir maç oldu. Kendi evimizde kazandığımız maçta, rakip takımının pasör çaprazlarının skora katkı sağlamaması bizim açımızdan en önemli etkenlerden bir tanesiydi. Bu durumu şartlar ne olursa olsun kendi evlerinde oynayacakları maçta değiştirmek adına farklı bir motivasyonla saha çıkacakları kuşkusuzdu. Tam olarak beklediğimiz gibi de oldu.” dedi.

Maça çok ama çok iyi başladıklarını belirten Hamurcu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hem kritik anlarda yaptığımız hatalar, hakemin yapmış olduğu hatalar, rakip pasör çaprazı ve orta oyuncularının skora ciddi katkı sağlaması… Bunlar tabii ki bahane değil ancak ilk setin kırılmasına ve akabinde çok kötü başladığımız bir ikinci sete sebebiyet verdi. İkinci set için söylenecek çok şey var ancak en önemli kazanımımız; hangi şartlar altında olursak olalım saha da hep birlikte mücadele eden bir takım olduğumuzu göstermemizdir. Sahaya giren her oyuncumuzun inanılmaz bir özveri ile seti kazanma arzusu takdiri hak eden duygulardan bir tanesiydi. Kazanmış olduğumuz bu set sonrası dönem dönem basit hatalar ve atakta skor üretemememiz her ne kadar geri düşmemize sebep olsa da, geriden gelip kazanmış olduğumuz setin yarattığı özgüven sayesinde maçı çok iyi bir oyunla kazanmış olduk. Yaptıkları her şeyden dolayı tüm takım oyuncularımızı ve teknik ekibimizi canı gönülden kutluyorum.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.