Altekma ve Altınordu güçlerini birleştirdi

İzmir’in iki önemli kulübü voleybolda yeni birlikteliğin ilk adımını attı. Kuruluşu Cumhuriyet ile yaşıt İzmir’in köklü kulübü Altınordu ile voleybola 22 yıldır kesintisiz önemli değerler katan Altekma Spor Kulübü bu sezon Türkiye Voleybol 2. Ligi’nde mücadele edecek Kadın ve Erkek takımlarının işbirliği tanıtım toplantısını Double Tree Hilton Oteli’nde yaptı. İzmir’in iki önemli kulübünün birlikteliğini resmileştirdiği toplantıya Altekma Spor Kulübü Başkanı Melih Sebastien Durmuş ve Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Bezircilioğlu, iki kulüp yönetim kurulu üyeleri ile Altekma Spor Kulübü’nün 2. Lig’deki kadın ve erkek takım antrenörleri katıldı. Yapılan işbirliği ile Altekma’nın Voleybol Kadınlar ve Erkekler 2. Ligi’nde yer alan ekipleri yeni sezonda ‘Altekma Altınordu’ adıyla mücadele edecek.

Bezircilioğlu: “Salonlara geri dönüyoruz”

Yaptıkları anlaşmayla önemli bir birlikteliğin ilk adımını attıklarını belirten Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Bezircilioğlu, “Son yıllarda voleybolda büyük atılım yapan, İzmir’imizin gururu olan Altekma Spor Kulübümüzle İzmir’in yine Cumhuriyetle yaşıt, salon sporlarında onlarca yıl efsane olmuş çok büyük başarılara imza atmış, 1920’li yıllarda ilk voleybol şubesini kurmuş Altınordu’muzun işbirliğini mutlulukla açıklıyorum. Altekma ile yaptığımız işbirliği doğrultusunda bir süredir uzak kaldığımız salonlara Altınordu Spor Kulübü olarak geri dönüyoruz. Bu işbirliğinin en önemli amaçlarından biri İzmir’de bu tip birlikteliklerin yapılabildiğini kamuoyuna gösterebilmektir. Altekma’nın son 22 yıldaki ciddi atağı, başarısı ve tecrübesiyle Altınordu’nun tüm Türkiye hatta dünya tarafından bilinen futboldaki yetiştiricilik özelliğini bir araya getirip başarıyı salon sporlarına beraber taşıyabilmek için güçlerimizi birleştirdik. Bu birlikteliği spor okulları ve altyapı okullarında da hayata geçirebilmeyi hedefliyoruz.

Birliktelik güzel meyveler verecek


Tamamen bu toprakların çocuklarıyla yürüyen Altınordu felsefesi aynı şekilde Altekma’nın voleyboldaki çok ciddi hizmetleriyle bir araya geldiğinde ben ortaya çok güzel bir sinerjinin çıkacağını düşünüyorum. Melih Başkanla Altekma markasıyla Altınordu markasını bir araya getirip bu başarıyı nasıl yakalarız, oturup uzun uzun görüştük ve bu oluşumu yarattık. Melih Bey aynı zamanda Altınordu Spor Kulübü Yönetim Kurulumuzda Voleybol Şube Başkanlığı görevini yürütüyor. Açıkçası bir kader ortaklığı yaptık ve bu birlikteliğin güzel meyveler vereceğini düşünüyoruz. Bu oluşumun uzun yıllar devam edeceğine inanıyoruz. Altınordu salonlara dönüyor, voleybola adımını yeniden atıyor. Gerçekten marka değeri yüksek olan kulübümüzü voleybol camiasına tekrar sokmamızda bizimle beraber hareket eden bize vesile olan Altekma Spor Kulübümüze Altınordu camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Durmuş: “Kapsamlı bir işbirliğinin ilk taşı olacak”

Altınordu’nun yetiştiricilik özelliğini yıllardır yakından takip edip takdir ettiğini, Sinan başkanın salon sporlarına dönüş projesinden bahsedince Altekma olarak bu projeye destek vermek istediklerini belirten Altekma Spor Kulübü Başkanı Melih Sebastien Durmuş şu açıklamayı yaptı: “Biz de 22 yıllık bir camiayız ve bu sürede aralıksız voleybola hizmet ettik. Bu çerçevede 2. Ligdeki takımlarımızı beraber yönetelim dedik. Böyle bir işbirliği doğdu. Bu sadece 2. Lig’deki yarışmacı takımlar projesi değildir, ayrıca spor okulları ve belki daha kapsamlı işbirliklerinin de ilk taşı olacaktır. Bunun üzerine daha da geliştireceğimiz projeler gelecektir. 31 Ekim’de ilk defa sahaya iki kulübün armasıyla çıkacağız. İzmir ve Türk voleybolu için hayırlı olmasını diliyorum.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.