Amerikalı pasör Vakıfbank’la antrenmanlara katılacak

Misli.com Sultanlar Ligi, AXA Sigorta Kupa Voley ve CEV Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam eden Vakıfbank; sakatlık yaşayan Cansu Özbay’ın arka adelesinde ikinci derece yırtık tespit edilmesinin ardından antrenmanlara tek pasörle devam ediyordu. Ligin iddialı ekibi, Amerikalı pasör Sydney Hilley’nin geçici süreliğine takımla antrenmanlara katılacağını açıkladı.

1998 doğumlu Sydney Hilley, Amerika Kolej Ligi’nde 2017-2022 yılları arasında formasını giydiği Wisconsin Üniversitesi ile bir ikincilik ve bir üçüncülüğün ardından bu sezon ligi şampiyonlukla noktaladı. Big Ten Conference şampiyonluğu da yaşayan ve Kolej Ligi’nde birçok kez “Haftanın Oyuncusu” olma başarısı gösteren Hilley, ligde şampiyonluk yaşadığı sezon ise “En İyi Pasör” seçildi.

Vakıfbank’tan açıklama:

“Ülkesinde Wisconsin ile Kolej Ligi şampiyonluğu yaşayan Sydney Hilley, geçici süreyle takımımızla antrenmanlara katılacaktır.

Cansu Özbay’ın iyileşme sürecinde kendisine zaman kazandırmak ve takımımızın antrenman verimliliğini korumak için davet edilen Hilley’e hoş geldin diyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.