Arelya Karasoy ile yola devam

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden Kuzeyboru, 1996 doğumlu pasör Arelya Karasoy ile iç transferde sözleşme imzaladı. 2020/21 sezonunda Kuzeyboru’ya katılan Arelya, 1 sezon daha Aksaray ekibinin formasını terletecek.

Transferi sonrası açıklamalarda bulunan Arelya: “Gururla kaptanlık formasını taşıdığım Kuzeyboru ailesi için bir yıl daha ter dökeceğime kendi adıma çok mutlu ve heyecanlıyım. Kuzeyboru’yu ve Aksaray’ı her türlü platformda en iyi şekilde temsil edip, takım olarak hedeflerimize ulaşabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımız, sağlıklı ve başarılı bir sezon olmasını diliyorum.” dedi.

2019 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme ve Yönetimi bölümünden mezun olan Arelya Karasoy, 2019/20 yıllarında master eğitimini yine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama üzerine yaptı. 26 yaşında 1.82 boyundaki Arelya kariyerinde; Eczacıbaşı, Sarıyer, Aydın Büyükşehir Belediye formaları giydi. Arelya Karasoy, Milli takım forması ile de önemli başarılar elde etti. Avrupa Şampiyonası’nda 2013 ve 2014 yıllarında madalyaya uzandı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.