Arjantin Erkek Milli Takım kadrosu açıklandı

Arjantin Erkek Milli Takımı’nın koçu Marcelo Mendez, bu yaz oynanacak Milletler Ligi (VNL) ve Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek kadroyu açıkladı.

Kadroda dikkat çeken bir detay, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan kadrosundaki başarılı sporcular Sebastian Sole, Cristian Poglajen ve Federico Pereyra’nın bu seneki takım kadrosunda yer almaması oldu. Arjantin Voleybol Federasyonu yaptığı açıklamada, bu oyunculara profesyonellikleri ve yıllar boyunca takıma gösterdikleri bağlılık ve üstün çabadan dolayı teşekkür etti.

23 sporcudan oluşan Arjantin kadrosundaki isimler şu şekilde:

Pasörler: Luciano De Cecco, Matias Graudo Escurra, Matias Sanches Pages, Pablo Urchevich Idiart
Pasör Çaprazları: Bruno Lima Basolu, Juan Barrera Fernandez, Manuel Balague
Smaçörler: Facundo Conte, Nicolas Lazo, Jan Martinez Franchi, Nicolas Mendez, Ezequiel Palacios, Luciano Palonsky, Manuel Armoa Morel, Luciano Vicentin
Orta Oyuncular: Joaquin Gallego, Agustin Loser, Martin Ramos, Nicolas Zerba, Franco Medina, Flavio Rajczakoswki
Liberolar: Santiago Danani, Franco Massiminci

Arjantin Milli Takımı, 2 Mayıs tarihinde toplanarak antrenmanlara başlayacak. Bu antrenmanlara, kadrodaki 23 oyuncudan halihazırda kulüp takımlarıyla mücadelelerine devam eden oyuncular sonraki tarihlerde eklenecek.

Marcelo Mendez’in öğrencileri, Haziran ayının başında Hollanda Milli Takımı ile Buenos Aires’te bir dizi hazırlık maçı oynayacak ve sonrasında VNL için Kanada’ya geçecek. VNL’den sonraki durak ise Ağustos sonunda Slovenya ve Polonya’da oynanacak olan ve Arjantin Voleybol Federasyonu tarafından Arjantin’in hedef turnuvası olarak gösterilen Dünya Şampiyonası olacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.