Arjantin’de en başarılı kulüp ligden çekildi

Arjantin Erkekler Voleybol Şampiyonası tarihinin en başarılı takımı Bolívar Voley, yarışmadan çekildiğini açıkladı. 18 yıl sonra, Arjantin’in lider takımı Bolívar, artık ülkenin en iyi turnuvasında yarışmayacak.

Pandemi nedeniyle tamamlanamayan geçen sezonun ardından Arjantin Ligi’nin en başarılı kulübünün turnuvalardan çekileceği söylentisi dolaşmaya başlamıştı. Ancak bütün çabalara rağmen Buenos Aires ekibi finansal durumlarını kendi lehlerine döndürmeyi başaramadı.

Bolívar 18 yıllık tarihi boyunca her zaman en iyi ligde mücadele ederken, toplamda 8 kez ulusal ödülün sahibi oldu. Kulübün ayrıca birer kez Güney Amerika Kulüpler Şampiyonası ve Libartadores Kupası şampiyonlukları bulunuyor.

Kulüp sitesinden yapılan açıklamada: “Bugün biraz karışık ve zor durumlarla baş etmek zorundayız. Bu yüzden Ciudad de Bolívar Club, 2020-2021 sezonu Arjantin Ligi’nde (ACLAV) mücadele etmeyecek. Bu karar, kulübün spor stratejilerine ve yeniden yapılanmasına yönelik atılmış bir adım.” ifadeleri kullanıldı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.