Arslan Ekşi: “Türk voleyboluyla ilgili çok güzel düşüncelerim var”

Yeni sezonda Ziraat Bankası’nda forma giyecek olan milli pasör Arslan Ekşi konuğumuz oldu. Tecrübeli voleybolcuyla yeni sezon, kariyeri ve planları hakkında konuştuk.

Ziraat Bankası ile hedeflerini anlatan Arslan Ekşi, gelecekte ise Türk voleybolu için çok güzel planları olduğunu söyledi.

HER KUPAYA ADAYIZ

-Ziraat Bankası’na transferin nasıl gerçekleşti?

İki tarafın da hedefleri aynı olduğu için çok kolay bir transfer oldu. Ziraat Bankası’na geldiğim için çok mutluyum. İnşallah bu buluşma uzun yıllara dayanır ve kulübü istenilen yerlere getiririz.

-Bu sezon hedefler nedir peki?

Bu sezon ilk hedefimiz ligi tamamlayabilmek (pandemi acısından).

Sonra kulüp olarak hedefimiz ilk başta ilk 4’e girmek ve sonra final four’da şampiyon olmak. Avrupa Kupası’nda da hedefimiz şampiyonluk. Türkiye Kupası’nda da hedefimiz şampiyonluk, yani her kupaya adayız ve bunun için çok çalışıyoruz.

-Seyircisiz oynama hakkındaki görüşlerin? Sence bu voleybola olan ilgiyi azaltır mı?

Bence bu sezonun ilk yarısını seyircisiz oynayacakmışız gibi duruyor. Yeni vakaların halen yükselmesi bizi biraz üzüyor ve düşündürüyor. Seyircisiz oynamanın voleybola olan ilgiyi azaltacağını düşünmüyorum. Ülkemizde en başarılı spor dalı voleybol olduğu için tekrar söylüyorum ilginin azalacağını düşünmüyorum.

-Ankara seyircisi için neler söyleyeceksin?

Uzun bir süre İstanbul’da oynadığım için kıyasladığımda Ankara seyircisinin daha çok voleybola ilgisi olduğunu düşünüyorum. Özellikle Ziraat Bankası’nın “Zirve Taraftar Grubunu” çok beğeniyorum. Ziraat Bankası’na rakip olduğumuz maçlarda yoğun bir taraftar kitlesi ile maçları izliyorlardı. Takımlarına destek oluyorlardı. Onların desteğini arkamda hissetmek benim güzel bir duygu olacak.

KAZANMAK İÇİN SON ANA KADAR SAVAŞACAĞIM

-Normalde çok sakin bir insansın, saha içinde ise çok hırslı bir oyuncusun. Bu enerji nasıl ortaya çıkıyor?

Bu hırs küçük yaşlarda başladı. Sokak aralarında futbol oynarken bile arkadaşlarımla kazanmak için bir savaş içerisindeydim. Hırsıma yenik düştüğüm zamanlar oldu ama hepsinden ders çıkardığımı düşünüyorum. Hırsım hiçbir zaman bitmeyecek. Kazanmak için son ana kadar gene savaşacağım orası kesin. Dışarda da bir o kadar sakin olduğum söylenir evet ama tabi bunu en yakınlarım söylüyor J

-Zor bir süreçten geçiyoruz, sen ve ailen bu süreçte neler yaşadınız?

Zor bir süreçten geçtik ve halen devam etmekte. Bu süreçte ben ve ailem 4 aya yakın evden çıkmadık, çok dikkat ettik. Herkesin tabi ki de bu önlemleri almasını istiyoruz fakat olmuyor görüyoruz. Ve çok üzülüyoruz. Söylenecek tek şey Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin, inşallah bu illet en kısa zamanda son bulur.

KIZIM BENİM HER ŞEYİM

-Sosyal medyadan kızınla birlikte paylaştığın videoları izliyoruz. Baba olmak sana neler kattı?

Hayatım değişti… Kızım benim her şeyim ve onu çok ama çok seviyorum.

-Kızının da voleybolcu olmasını ister misin?

Kendisi ne yapmak isterse onu yapacak. Yeteneği yok gösterecek. Şuan için bir yorum yapmam biraz bencillik olur gibi düşünüyorum.

-Bize Arslan Ekşi’yi üç kelime ile anlatır mısın?

Hırs, azim ve lider…

-En beğendiğin sporcular kimler?

Rafael Nadal, James Harden, Alex de Souza, Ricardinho.

-Diğer sporlara ilgin nedir?

Futbol, basketbol, tenis… Hepsiyle yakından ilgileniyorum. Hayatını spora adanmış biri olarak keyifle takip ediyorum.

-Voleybol dışında en sevdiğin şey?

Ailemle vakit geçirmek.

İŞTE ARSLAN EKŞİ’NİN İLK ALTISI

-İçinde senin de olduğun hayalindeki altıyı söyler misin?

Arslan Ekşi, Ivan Miljkovic, Wilfredo Leon, Matthew Anderson, Ilyas Kurkaev ve libero Jenia Grebennikov.

-Başarılı bir kariyerin var ama keşke şu da olsaydı dediğin şey var mı?

Her zaman oluyor. Her geçen gün, her geçen sene hep keşkelerle geçiyor. Galiba bu böyle devam edecek…

-Gençlere tavsiyen…

Gençlere tavsiyem salondan çıkmamaları ve kafalarını sadece kendi vücutlarına odaklamalarını, kazanacakları her şeyi vücutlarıyla yapacaklarını unutmamalarını ve ona göre düzenli, çalışıp beslenmelerini tavsiye ediyorum.

-Gelecek planların…

Türk voleyboluyla ilgili çok güzel düşüncelerim, isteklerim ve arzularım var. Zamanı gelince hepsini Türk voleybolun için yapacağıma eminim.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş