Arslan Ekşi ve Halil İbrahim Yücel galibiyeti değerlendirdi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 19. haftasında Arkas Spor karşısında 2-0’dan geri dönerek maçı 3-2 kazanan Ziraat Bankkart’ta Kaptan Arslan Ekşi ve smaçör Halil İbrahim Yücel galibiyeti Voleybolun Sesi’ne değerlendirdi.

“Bizim için çok zor bir maçtı. Karşı takımı da tebrik ediyorum. İlk iki set çok iyi top oynadılar. Biz de aslında maçın ilk iki setinde kötü değildik ancak bizden daha iyi oldukları için ilk iki set kazandılar. Sonrasında biz de daha iyi bir voleybol oynamaya başlayınca maç eşit bir duruma geldi. Kazandık, mutluyuz. İnşallah devamı da gelir.” diyen Halil İbrahim Yücel, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmak istediklerini belirterek, “CEV Şampiyonlar Ligi’nde aslında sürpriz bir mağlubiyet aldık, biliyorsunuz Belçika’da. O maçı kazanmış olsaydık gruptan çıkıyorduk. Ama önümüzde birkaç gün sonra Moskova maçı var, o maçı alırsak çıkacağız. Zor bir maç, inşallah elimizden gelen her şeyi yaparız ve maçı alarak gruptan çıkarız.” şeklinde konuştu.

Maça iyi bir başlangıç yapamadıklarını belirten Kaptan Arslan Ekşi: “Aslında oyuna iyi giremedik, biraz yorgunluğumuz vardı. Belçika’da beş set oynayıp buraya geldik, yorgunduk. Bugün de beş set oynadık ama herkes oynuyor. İyi bir ekibiz, iyi voleybol oynadığımız sürece maçları kazanmaya devam edeceğiz.” dedi. CEV Şampiyonlar Ligi’nde zorlu Moskova maçına değinen tecrübeli pasör, “Şimdi önümüzde çok önemli bir Moskova maçı var. Aslında kafalarımız orada, inşallah oraya gidip kazanacağız ve Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura kalacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.