Avrupa’nın yeni başkanı iki gün sonra belli olacak

41.CEV Genel Kurulu, 16 Ekim Cuma günü Avusturya’nın Viyana şehrinde yapılacak. Toplamda 43 ulusal federasyonu temsil eden delegeler, Avrupa voleybolunun geleceğini şekillendirmede kilit rol oynayan bu genel kurula katılacaklarını teyit ettiler.

Avusturya’nın başkentinde gerçekleştirilecek bu Genel Kurul, voleybol ailesinin üyelerine CEV’in koronavirüs pandemisinin getirdiği zorluklara müdahaleleri de dahil olmak üzere son 12 aydaki faaliyetleri gözden geçirmeyi ve geleceğe yönelik planları tartışma fırsatı da sağlayacak.

Genel Kurul’da ayrıca CEV’in başkanlığı da dahil olmak üzere tüm kurumsal organları için seçimler olacak ve şu an görevdeki CEV Başkanı Aleksandar Boričić ile şu anki CEV Başkan Yardımcısı Hanno Pevkur, başkanlık pozisyonuna aday olan iki isim.

Konferansta ayrıca CEV Yönetim Kurulu ve Hukuk Bölümü üyelerinin yanı sıra önümüzdeki dört yıllık dönem için FIVB Yönetim Kurulunda yer alacak Avrupalı temsilciler de belli olacak.

CEV ve yerel yetkililer, voleybol ailesi üyelerinin böyle önemli bir konferansta bir araya gelmeleri için güvenli bir ortam sağlamak amacıyla kapsamlı bir sağlık ve hijyen kuralları ve konsepti üzerinde çalıştı.


Hanno Pevkur’dan Ulusal Federasyonlara Açık Mektup

CEV Başkanlığı için adaylığını koyan Hanno Pevkur, genel kurula iki gün kala Ulusal Federasyonlara Açık Mektup yolladı.

Hanno Pevkur’un mektubu şöyle:

Sevgili Ulusal Federasyon Liderleri,

Bu mektubu Viyana’ya yeni geldiğim ve nemli havanın henüz ruh halimi etkilemediği bu zamanda yazıyorum.

Birçoğunuz gibi, bu Kongre’nin bu zor zamanda fiziksel olarak gerçekleşmesi konusundaki ısrardan ve dolayısıyla sağlığımızı koruması açısından Ulusal Federasyonlara yöneltilen taleplere üzülüyorum. Ben bu fırsatı olumlu ve kalıcı değişimler yapabilmek için bir fırsat olarak görüyorum ve tamamen buna odaklandım.

Sadece iki gün içerisinde Avrupa voleybolunun geleceğini için yalnızca başkanlık seçimi değil, ayrıca pek çok önemli ismin aday olduğu CEV ve FIVB Kurulları için de seçimler yapacağız.

Geçtiğimiz altı ay boyunca, hepinizle açıkça iletişim kurabilmek için her yolu denedim ve büyük çaba sarf ettim. Gelecek için fikirlerimizi size ifade etmek için, birlikte nasıl pozitif gelişmeler yapabileceğimize dair ortak bir program oluşturmak için.

Bunu açıklama yapmaktan ve sloganlardan hoşlandığım için yapmadım, daha ziyade Ulusal federasyonlar olarak sizin neye oy verdiğiniz hakkında bilgi sahibi olma hakkınızın olduğunu düşünüyorum. Bir başkan adayı olarak bu konuda açık ve dürüst olmanın benim sorumluluğum olduğunu hissediyorum. Buna tabii ki fantastik fikirleri ve geleceğimiz için hedefleri olan iki harika insan Kıdemli Başkan Yardımcısı için Bahar Mert ve Başkan Yardımcısı & Sayman için Marek Pakosta önerilerim de dahildir.

Birlikte bu üç ana alana odaklandığımız bir yol haritası yayınladık:

Yeni Bir Liderlik Tarzı: Ulusal Federasyonların – büyük ve küçük – CEV karar alma sürecine gelişmiş ve daha şeffaf katılımının yanı sıra iyileştirilmiş bir cinsiyet ve coğrafi denge;

Yeni Bir Gelişim Taahhüdü – Ulusal Federasyonların Voleybolu en dipten yukarıya büyütmeleri için güçlendirecek ek araçlar ve kaynaklar sağlayarak ana tabanımızı genişletme;

Yeni Bir Tanıtım Planı – yeni izleyicileri ve ticari ortakları çekmek için yeni teknolojilerden, yenilikçi formatlardan ve geliştirilmiş CEV platformlarından yararlanma.

Bu voleybolla ilgili bir seçim olsa da aynı zamanda inançlarla ilgili de bir seçim. Daha iyi bir geleceğe inanç, daha modern olmaya ihtiyacımız olduğuna dair inanç ve daha fazlasını hak ettiğinize dair inanç. Hepinizden böyle bir inanç göstermenizi ve inandığınız şeye oy vermenizi rica ediyorum.

Odak noktam hiçbir zaman kişisel meseleler üzerinde değil ve her zaman Avrupa voleybolu için en iyisinin ne olduğu üzerine olmuştur ve bunun gelecekte de öncelik olarak kalacağına inanıyorum. Bu anlayışa bağlı olarak, bu hafta Aleksandar’ı arayarak hem bu hafta hem de sonrası için iyi dileklerimi ilettim.

Birçoğunuzu Viyana’da görmeyi ve katılamayacak olanlarla da yakından iletişim halinde olmayı dört gözle bekliyorum.

Saygılarımla,

Hanno

Haberi Paylaş

Comments are closed.