Aydın Avukatlık & Danışmanlık Bürosu voleybola giriş yaptı

İstanbul Barosu’ nun eski başkanı Av.Muammer Aydın ve eşi Zeynep Aydın tarafından 1 Mart 1979 tarihinde kurulmuş 42 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip köklü bir büro olan Aydın Avukatlık & Danışmanlık Bürosu, daha önce farklı spor dallarında başarıyla yürütmekte olduğu sporcu, antrenör ve sair spor adamı müvekkillerine verdiği temsil ve menajerlik hizmetini, bu kez voleybol branşında da vermeye başlayacağını duyurdu.

Aydın Avukatlık & Danışmanlık Bürosu’nun kurucularından Av.Muammer Aydın, bu yeni gelişme, spor, voleybolun mevcut durumu ve spor hukuku ile ilgili olarak: “Hiç şüphesiz, günümüzde spor; evrensel kültürün bir parçası, dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren, Dünya barışına katkı sağlayan bir etkinlik olarak hepimizin hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Gerçek anlamda sporu, boş zamanları değerlendirmeye yönelik fiziksel etkinlikler ve faaliyetlerden ayıran en önemli unsur ise belirlenmiş kurallara uygun olarak yapılmasıdır. Voleybol gibi, pek çok spor dalına kıyasla görece genç olan spor dallarında bu kuralların belirlenmesi ve kurumsallaşma gerek Dünya’da ve gerekse Türkiye’de daha geç olsa da yaşanan önemli ve hızlı gelişmeler ile voleybol büyük mesafeler kat etmiş ve dünyanın önde gelen sporlarından biri olmuştur. Keza; Türkiye de gerek kulüpler gerekse milli takımlar düzeyinde önemli başarılar elde etmiştir. Ancak; sportif düzenlemelerin ve başarıların yanı sıra sporcu, antrenör, sair spor adamları ve dahi idareciler için hukuki korumanın da varlığı önem arz etmektedir ki bu noktada diğer hukuk dallarının yanı sıra spor hukuku en önemli unsur olarak öne çıkmaktadır. Zira; spor hukuku, hem özel hukuku hem kamu hukukunu ve diğer yandan hem ulusal hukuku hem de uluslararası hukuku bünyesinde barındıran sınırlar ötesi ve otonom bir hukuk dalı olarak hukukun en spesifik uzmanlık dallarından biridir. Biz de Aydın Avukatlık & Danışmanlık Bürosu olarak farklı spor dallarında yürütmekte olduğumuz ve müvekkillerimize verdiğimiz temsil ve menajerlik hizmeti ile hukuki danışmanlık hizmetini bundan böyle voleybol dalında da sürdüreceğiz. Gerek büromuza ve gerekse voleybol camiasına hayırlı olmasını dilerim. ” şeklinde beyanda bulunmuştur.

Aydın Avukatlık & Danışmanlık Bürosu hakkında…

Başta kızları Gözde COŞKUNSU, oğulları Murat Can AYDIN ve gelinleri Eylül Cansu AYDIN’ ın yanı sıra her biri mesleki yetkinlik ve tecrübeleri ile ön plana çıkan alanında uzman avukatların da katılımlarıyla, geçen zaman içerisinde Aydın Avukatlık & Hukuki Danışmanlık Bürosu, farklı dallarda konusunda ihtisaslaşmış dinamik bir kadro oluşturmuştur.

Bu doğrultuda; bünyesinde yer alan avukatlarla çağdaş hayatın ihtiyaçları çerçevesinde geniş bir kesime hitap etmeyi ve müvekkillerine her ihtiyaca cevap verecek şekilde çözüm odaklı öneri ve çalışmaları ile üst düzeyde hizmet etmeyi ilke edinmiş olup müvekkillerine Türkçe, İngilizce, ve Fransızca hizmet verebilmektedir.

Aydın Avukatlık & Danışmanlık Bürosu; Spor Hukuku alanında pek çok sertifikaya sahip olan ve Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans Bölümü’ nde spor hukuku alanında tez yazmakta olan ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi olarak görev yapmış, aynı zamanda Yüzme, Sualtı Hokeyi ve Sualtı Ragbisi branşlarında eski bir sporcu olan, halen Serbest Dalış, Sualtı Hokeyi, Paletli Yüzme branşlarında Uluslararası Hakem olarak görev yapmakta olan ve yine Sualtı Hokeyi ve Paletli Yüzme branşlarında antrenörlük yapmakta olan Av.Murat Can AYDIN ve yine Spor Hukuku alanında pek çok sertifikaya sahip olan, aynı zamanda Yüzme, Sualtı Hokeyi ve Sualtı Ragbisi branşlarında eski bir sporcu olan Av.Gözde COŞKUNSU önderliğinde de diğer hukuk dallarında olduğu gibi spor hukuku alanında da uzman kadrosuyla danışmanlık vermekte ve bu yönüyle sporcu, antrenör ve sair spor adamı müvekkillerinin temsilciliği ve menajerlik faaliyetlerini hukuki danışmanlık vererek takip etmekte ve sonuçlandırmaktadır.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.