Aydın’a Yunanlı pasör

Aydın Büyükşehir Belediyespor, Yunan milli pasör Styliani Christodoulou ile 2020-21 sezonunun sonuna dek anlaşmaya vardı.

19 Temmuz 1991 tarihinde Atina’da dünyaya gelen 1.85 boyundaki milli pasör Styliani Christodoulou, voleybol kariyerine Enosi Vyrona takımında başladı. 2011 yılında Olympiacos’a transfer olan Styliani, Olympiacos forması ile 9 sezonda 8 Yunanistan Voleybol Ligi, 8 Yunanistan Kupası ve 1 CEV Challenge Cup şampiyonluğu yaşadı.

Transfer hakkında görüşlerini belirten Voleybol Şube Sorumlusu Volkan Zeytin: “Takımızın önemli oyuncularından Duygu Düzceler’in sezonun ikinci maçındaki talihsiz sakatlığı sonrası yaklaşık 2,5 aylık süreyi tek pasör olarak geçiren ve bu süreçte büyük bir özveri ve sorumluluk duygusu ile işini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan Aslıhan Kılıç’a yardım etmesi ve takımımıza güç katması amacıyla Olympiacos takım kaptanı ve milli takım pasörü Styliani Christodoulou ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladık. Takımımıza, camiamıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.