“Aylar sonra sahada olmak çok mutluluk verici”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı antrenörü Ataman Güneyligil ile takım kaptanı Gizem Güreşen, Axa Sigorta Kupa Voley’de Çan Gençlik Kale Spor karşısında alınan 3-0’lık galibiyetin ardından açıklamada bulundu.

Yoğun bir maç temposuna gireceklerini ve bu yüzden rotasyonun çok önemli olduğunu dile getiren Ataman Güneyligil şu açıklamaları yaptı:

“Aylar sonra sahada olmak çok mutluluk verici. Sonuç olarak işimizi yapıyoruz ve işimizin sergisi burası. Her şeyi anlamak lazım. Bütün dünyayı kasıp kavuran bir hastalıkla uğraşıyoruz. Yaklaşık 6-7 ay oldu. Çalışmalarımıza uzun zaman önce başladık; ama bunun getirdiği sonuçlarla nasıl baş ederiz bilemiyorum. Umuyorum sağlıklı bir şekilde kimse hastalanmadan, kimse sakatlık yaşamadan bitirebiliriz. Sayılar korku verici. Her gün vefat sayılarımız artıyor maalesef. Bir tedirginliğimiz yok burada oynarken; ama dikkat etmemiz gerekiyor.”

“Pandemiden dolayı sıkıştırılmış ve çok fazla sayıda takımın katıldığı, yaklaşık 30 maçın oynanacağı bir lig. Federasyonun açıkladığı şekliyle 22 Aralık tarihine kadar 24 maç oynayarak devreyi bitiriyoruz. Ondan sonra 9 tane oynayarak ikinci devreyi bitiriyoruz. Bu arada Avrupa maçlarımız var. Takıma hep aynı şeyi söyledim. Sağlıklı kalabilmemiz çok önemli. Antrenman kaçırmamamız çok önemli. Bu maç temposunda zaten çok az antrenman yapma şansımız var.  Öyle gözüküyor. Bu sene kim daha fazla sağlıklı kalırsa, bençten faydalanırsa o takım herhalde diğerlerinden daha avantajlı olacak. Biz de bugün genç oyuncularımızı oyuna katarak biraz onu denemeye çalıştık.”

“Bugün en iyi yaptığımız şeylerden birini yapamadık. Servis atamadık. Çok daha iyi servis atarak oynadığımız hazırlık maçları olmuştu. Bu takımın mutlaka servisle rakibi zorlayarak, rakibin hücumcu sayısını düşürerek oynaması lazım; yoksa hemen hemen her maç zorlanabiliriz. Çok daha cesur ve iyi servis atmamız gerekiyor.”

Gizem Güreşen: “Çok yoğun bir tempoya gireceğiz”

Takımın tecrübeli ve genç oyunculardan kurulu iyi bir harmana sahip olduğunu dile getiren kaptan, uyum yakaladıkça daha güzel bir Galatasaray seyrettireceklerini ifade etti.

Gizem Güreşen maç sonunda şu ifadeleri kullandı:
“Bizler çok tecrübeli oyuncularız; ama 6 ay süre geçmesinin ardından resmi maç oynamak çok garipti. Biraz da heyecanlandık. Bu bir süreç ve alışacağız. Özlemişiz. Umuyorum artık ara vermeden bu sezonu sağlıklı bir şekilde bitirebiliriz. Şimdilik her şey güzel. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak, hep beraber göreceğiz.”

“Bence güzel bir harmanlama. Bir tane tecrübeli oyuncu olsa zor olabilirdi ama takımımızda 5 tane tecrübeli oyuncu var. Geriye kalanların hepsi çok genç. Gençten kastım birçoğu 22 yaşın altında. O yüzden güzel bir uyum var. Tecrübemizle bir onlara destek olmaya çalışıyoruz, onlar da takıma enerji katıyorlar. Güzel bir uyum yakaladık. Avrupa şampiyonasından gelen genç arkadaşlarımız var. Onları da tebrik ediyorum. Çok güzel şeyler başardılar. Uyum sürecimiz tamamlandıktan sonra çok keyifli bir Galatasaray izleyeceğiz. Çok savaşçı, çok genç ve enerjik bir takım olduk. Sağlıklı bir şekilde, kötü bir şey olmadan, antrenman kaçırmadan geçirebiliriz. Çok yoğun bir tempoya gireceğiz. 3 günde 1 maç oynayacağız. Ne kadar kendimize iyi bakarsak, ne kadar iyi dinlenebilirsek her şey o kadar güzel olur. Hayırlısı diyorum. ”

 

Haberi Paylaş