Bahar Toksoy Guidetti, Birleşmiş Milletler genel kurul toplantısına davet edildi

Birleşmiş Milletler, her sene eylül ayında düzenlediği genel kurul toplantısında dünya liderlerine sunacağı aksiyon planını oluşturmak için, dünyanın dört bir yanındaki savunucularından tespit ve öneriler topluyor.

Bu toplantıların Türkiye ayağına, Bahar Toksoy Guidetti toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki deneyimlerini paylaşması, eyleme ilham vermesi ve dünya liderlerine aksiyon planları önermesi için davet edildi.

Konuyla ilgili Bahar Toksoy Guidetti sosyal medya hesabından şu cümleleri paylaştı:

“Birleşmiş Milletler, her sene dünya liderlerine sunacağı aksiyon planını oluşturmak için, dünyanın dört bir yanındaki savunucularını bir araya getiriyor. Bu seneki toplantıda, toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili acil aksiyon alınması gereken sorunları ve çözüm önerimi anlatmam istendi. Cinsiyet eşitliği uğrunda çabalamaya başladıktan sadece bir sene sonra ülkemizdeki kız çocuklarının ve genç kadınların sesini dünyaya duyurma fırsatı elde etmenin mutluluğunu yaşadım. Ve yaptığımız her iyi şeyin bir fark yaratabileceğine olan inancım bir kat daha arttı. Her çaba, her seçim, her eylem. Büyük ya da küçük. Sonunu değiştirebileceğiniz hikayeler var. Asla umudunuzu yitirmeyin.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.