Balkan Kupası’nda ev sahibi Aydın

2021 Kadınlar Voleybol Balkan Kupası 17-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenecek.

Türkiye’den Aydın Büyükşehir Belediyespor, Yunanistan’dan Aris Thessaloniki, Romanya’dan CSO Voluntari 2005, Sırbistan’dan Jedinstvo Stara Pazova, Kosova’dan KV Drita Gjilan ve Makedonya’dan OK Janta’nın katılacağı turnuva Kuşadası Uğur İnan Spor Salonu’nda oynanacak.

Turnuvanın ilk maçı 17 Eylül saat 11.00’da A Grubundan KV Drita Gjilan ile CSO Voluntari 2005 arasında oynanacak. Aynı gün saat 15.00’da B Grubundan Jedinstvo Stara Pazova ile Aris Thessaloniki karşılaşacak. Günün son maçı ise saat 19.00’da A Grubundan KV Drita Gjilan ile Aydın BBSK arasında oynanacak.

Turnuvanın ikinci günü 18 Eylül saat 11.00’da B Grubundan Jedinstvo Stara Pazova ile OK Janta maçı ile başlayacak. Aynı gün saat 15.00’da A Grubundan Aydın BBSK ile CSO Voluntari 2005 karşılaşacak ve 19.00’da B Grubundan OK Janta ile Aris Thessaloniki maçı ile gün tamamlanacak.

19 Eylül’de final maçları ile tamamlanacak turnuvanın şampiyonu Challenge Kupası’na davet kazanacak.

Aydın Büyükşehir Belediyespor antrenörü Alper Hamurcu turnuva ile ilgili olarak, “Balkan Kupası, Challenge Cup’a katılmak ve Aydın’ı yeniden Avrupa kupalarında temsil etmek adına çok önemli bir organizasyon. Uzun süredir ayrı kaldığımız taraftarımızla ve bizi destekleyenlerle lig öncesi tekrar buluşacağız. Taraftarımızla tekrar buluşmak bizleri çok heyecanlandırıyor. Oynayacağımız takımlarla ilgili çok kısıtlı bilgiye sahip olmamız, taktiksel açıdan küçük bir problem olsa da öncelikli olarak odaklanmak istediğimiz kendi oyunumuzu sahaya en iyi şekilde yansıtmak olacak. Aramıza geçen hafta katılan Macar oyuncumuz Greta Szakmary ile birlikte bu turnuvayı ilk sırada bitirmek şu andaki en büyük hedefimiz ve bunu gerçekleştirebilecek güçteyiz. Aydın’ı Balkan Kupası’nda en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.