Beste Ayhan UMBC ile şampiyon oldu

Eğitimine ve voleybol kariyerine Amerika’da devam eden Beste Ayhan, Konferans şampiyonu oldu.  Beste, UMBC ( University of Maryland, Baltimore County) takımı ile kazandığı şampiyonluk sonrası Voleybolunsesi için konuştu.

Neden voleybol oynamak için Amerika’yı tercih ettiğinden bahseden Ayhan, “Benim için tamamen ani bir karar oldu Amerika’ya gelmek. Türkiye’de okulla voleybolu bir arada götürmek çok zordu. Ben de hem voleybol oynamak hem de bir diplomam olmasını çok istiyordum.

Amerika’daki okullarla iletişime geçen menajerlik şirketleri var ben de Nomos’la anlaştım. Sonra maç videolarımı içeren highlight hazırladık. Benim adıma antrenörlerle görüştüler. Birkaç okul arasından en çok içime sinen okulu seçtim. Aslında benim Amerika’ya geliş sürecim 1 ay içinde oldu.

Burada ders saatlerimize göre antrenman programlarımız hazırlanıyor. Diyetisyenimiz, psikoloğumuz, kişiye özel fitness antrenörlerimiz ve fizyoterapistlerimiz var. Okulun bize sağladığı imkanlar çoğu süper lig kulüplerinde yok.” dedi.

Takımı UMBC ile Amerika’da üniversiteler arası düzenlenen şampiyonada kupa kaldıran Ayhan “Konferans şampiyonu olduk ve gelecek pazar Omaha’ya, NCAA turnuvasına gidiyoruz. Amerika’nın en iyi okullarının olduğu bu turnuva için aslında çok heyecanlıyım. Gerçekten sıkı bir antrenman ve okul temposu içindeyiz. Gelecek turnuvada da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.

Beste Ayhan’ın takımı UMBC, bu turnuvanın ilk ayağında Pepperdine Üniversitesi ile karşılaşacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.