Bethania De La Cruz, VB Altay yolunda

2021 Asya Kulüpler Şampiyonası’nda şampiyon olarak Ankara’da gerçekleştirilecek FIVB 2021 Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Asya kıtası temsil etmeye hak kazanan VB Altay turnuva öncesi kadrosunu güçlendirmek istiyor. Dominikli smaçör Bethania De La Cruz, VB Altay takımına imza atmaya çok yakın.

Anlaşma henüz hala resmiyete kavuşmadı, yalnızca FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası ile sınırlı olacağı düşünülüyor. De La Cruz, transferin tamamlanmasıyla Altay’ın kadrosundaki Sırp pasör Danica Radenkovic ve Ukraynalı smaçör Nadiia Kodola’nın ardından takımın üçüncü yabancı oyuncusu olacak.

Bethania De La Cruz ülkemizde 2014-2015 sezonunda Eczacıbaşı forması giymiş ve takımıyla CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıştı. 2019-2020 sezonunu Dinamo Kazan’da geçiren oyuncu geçtiğimiz sezon ABD Profesyonel Ligi Athletes Unlimited’ı deneyimlemişti. Kulüp takımlarıyla Dominik Cumhuriyeti, Japonya, Rusya ve Güney Kore liglerinde şampiyonluklar yaşayan 34 yaşındaki tecrübeli oyuncu milli takımıyla bu yaz 2021 NORCECA Şampiyonası’nda da En İyi Smaçör ödülünü kazanmıştı.

Kaynak: VolleyNews

Haberi Paylaş

Comments are closed.