Bir kez daha “Son topa kadar” Altekma

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin on altıncı haftasında 22 Ocak Cumartesi günü oynanan maçlar, Sorgun Belediyespor ile Altekma arasında oynanan karşılaşmayla tamamlandı. Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Sorgun Belediyespor’a konuk olan Altekma; maçtan 21-25, 25-20, 25-23, 23-25 ve 16-18 sonuçlanan setlerle 3-2 galip ayrıldı.

Geçtiğimiz günlerde “Son topa kadar” sloganını tescilleten ve bu sloganın isim hakkını alan İzmir ekibi, bir kez daha beş sette kazandı. Kulüp Başkanı Melih Sebastien Durmuş, “Son topa kadar mücadele bizim oyun karakterimizin bir parçası olarak ön plana çıktı. Türk Patent Enstitüsü’nden isim hakkını da aldık.” şeklinde konuşmuştu. Pes etmeyen ruhuyla ön plana çıkan Altekma, bir kez daha mücadelesini “Son topa kadar” sürdürerek maçtan galibiyetle ayrılmayı bildi.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu takımına kazandırdığı 24 sayıyla Sorgun Belediyespor’dan Roman Danilov oldu. Yozgat ekibinde mücadeleyi Poluian Tymofii 19, Erenhan Can 9 sayıyla tamamladı. Altekma’da ise Hugo Hamacher 16, Oğuzhan Tarakçı 13, Amirhossein Khani Garkoroudi ve Yunus Emre Tayaz 10’ar sayıyla galibiyette önemli rol oynadı.

Ligin on yedinci haftasında Altekma, bir başka İzmir ekibi Arkas Spor’u ağırlayacak. Sorgun Belediyespor ise Galatasaray HDI Sigorta’ya konuk olacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.