Bir kulüpten daha fazlası… İşte Ziraat Bankası!

Türk Voleybolu’nun önemli bir değeri olan Ziraat Bankası Spor Kulübü saha içerisindeki başarılı performansının yanı sıra saha dışında yapılan projeler ve sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlar ile isminden söz ettiriyor.

Sosyal medya paylaşımları ile taraflı tarafsız birçok kişinin beğenisini toplayan Ziraat Bankası Spor Kulübü fair-play adına maç öncesi yapılan paylaşımlar ile centilmenliği, sportmenliği üst noktaya taşıyor.

“Biz büyük bir aileyiz” sloganıyla kurumsal yapısıyla spor kulübünü aynı çatıda birleştirmeyi başaran Ziraat Bankası, bankada başarılı performans gösteren çalışanlarının isimlerini maç anonslarında yer vererek hem çalışanlarını onurlandırdı hem de tüm ailenin bir arada olduğunu gösterdi. Bunun yanı sıra sosyal medya hesaplarında minik taraftarlarına özel resim sergisi düzenleyen, kendi taraftar grubu arasında yetenekli olan kişilere şarkılar besteletip söyleten (Zirve’deki Şarkılar)  Ziraat Bankası Spor Kulübü, klasik bir spor kulübü yapısının dışında hareket ediyor.

Sosyal medyadaki güzel paylaşımlarının yanında yapılan projelerde büyük beğeni topluyor.

Tüm bu çalışmalarda önemli role sahip olan Ziraat Bankası Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İlker Met sitemize konuk oldu ve şu açıklamaları yaptı:

“Ziraat Bankası Spor Kulübü Yönetimi olarak samimi bir şekilde sporun sadece sonuç olmadığına inanıyoruz.

Taraftar grubumuz ile birlikte hazır voleybol seyretmek için bir araya gelmişken, bu arada neden hep birlikte çok güzel şeyler yapmayalım diye düşündük. Bence bu kadar değerli bir kalabalık bir araya gelmişken sadece maçın sonucuna odaklanmak çok büyük bir hata.

Pandemi öncesi çocuklarımızı açılış seremonilerine çıkartarak bu yolculuğa başladık. Amacımız sporun bir şölen olduğunu ifade etmekti. Bu esnada çocuklarımıza da voleybolu sevdirmeyi ve onların özgüvenlerine katkı sağlamayı hedefledik.

100’lerce çocuğumuz bu seremonilere çıktı. Maçlara anneler, babalar, dedeler, nineler geldi. Çok mutlu anlara şahitlik yaptık. Bu konuda Voleybol Federasyonumuzun bize verdiği izin için teşekkürlerimi sunmak isterim.

Daha sonra çocuklarımıza yazarlık atölyesi düzenledik. Bu çocuklar belki de kendi hikayelerini yazıp, bizlere ilham olacaklar. Ne kadar heyecan verici değil mi?

Bu esnada geçen yıl maçlarımız seyirci ile oynanırken, bizim sahamıza gelen takımların taraftarlarını maç esnasında çiçek vererek karşılamaya başladık. Güzel dostluklar edindik. Bazı deplasmanlarda şiddet yaşadık. Buna rağmen yılmadık. Biliyoruz ki, siz nasıl davranırsanız ortam da size o şekilde er ya da geç davranacaktır.

Bu yıl yapacak çok projemiz vardı ama pandemi bütün hesaplarımızı bozdu. Biz yine de yılmadık.

Zirve Taraftar grubumuzla bir araya gelip, farklı illerde Zirve Ormanları kurmaya başladık. Hedefimiz olan 81 ilde Zirve Ormanı kurmak için halen çalışıyoruz.

Çocuklarımıza yönelik bir dijital resim yarışması düzenledik. 100’lerce çocuğumuza sergi açtık. Çok güzel bir atmosfer oluştu.

Bu arada madem maçlara gelemiyor ve gelen konuk taraftarlara biz çiçek veremiyoruz, neden onları sosyal medyada rakiplerimizi selamlamayalım diye düşündük.

Bugün takımımız hangi ile deplasmana gitse, o ilin güzelliklerini öven ve herkesi o ili görmeye davet eden bir mesaj atıyoruz. Bize konuk olan takımlar için de ayrı bir mesajımız var. Sosyal medyada #kazananvoleybol etiketi ile mesajlar paylaşıyoruz. Bu mesajların tüm kulüpler tarafından sahiplenilmesi en büyük dileğimiz.

Şu sıralarda yine güzel bir projeyi yürütüyoruz. Taraftarlarımızın Ziraat için bestelediği şarkıyı her ay yayınlıyoruz. Zirve’deki Şarkılar adlı bu projemizde yayınlanan şarkıların ileride çok değerli hale geleceğini düşünüyoruz.

Bu vesile ile bizlerin yaptığı bu işleri sitenizde bahsettiğiniz için kulübüm adına şükranlarımı sunuyor ve voleybol sevenleri aramıza davet ediyoruz.

Instagram sayfamız oldukça aktif ve sıra dışı. Takip etmenizi öneririm.”

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.