Biraz sabır!

Vakıfbank  – Eczacıbaşı Dynavit maçını izlemişsinizdir ya da en azından özet, skor, istatistik, maç yazılarından birine bakmışsınızdır. Genel başlık “Guidetti’nin Vakıf’ı Ferhat’ın Eczacı’sına oyuna girme şansı vermedi!”

Ooovvvv Ferhat Akbaş için çok sert bir başlangıç oldu bu!

Giovanni  Guidetti daha önce rakibine verdiği kupayı bu kez  bırakmadı.

Guidetti için sıradan bir maç ve kazanılan bir kupa!

Şimdi doğruya doğru! Yıllardır Vakıfbank’ın başında olan ve bu sezon kiraladığı oyuncuları geri çağırmak dışında başka transfer yapmayan bir takımla, karşısında yeni bir hoca, takıma yeni gelenlerle bir takım olmaya çalışan Eczacıbaşı ve Ferhat Akbaş’ın kupa için şansları eşit miydi? Bana göre hiç değildi.

Ferhat Akbaş’ın yaptığı /yapmadığı oyuncu değişikliklerine vs hiçbirine takılmayacağım.

Şunu mu kaçırıyoruz acaba Ferhat Akbaş’ı daha ilk maçından bu kadar eleştirirken;

Ferhat Akbaş için asıl öğrenme ve pişme şimdi Türkiye’de başlıyor!

Evet Japonya’nın yardımcı hocasıydı ama adı üzerinde yardımcı idi ve ona düşen sorumluluk Başantrenör sorumluluğu değildi.

Evet Romanya ve Polonya’da şampiyon oldu ama iki ülkenin ligi de ne Türkiye ne de İtalya ligine denk değildi.

Tabii ki mücadelesini yok saymıyorum ama bu kadar güçlü rakiplere karşı oynayamadı. Romanya ve Polonya’da her maç sonrası güçlü olan rakipken, Türkiye’de Vakıfbank, Fenerbahçe,  THY,  hatta Kupa Voley’de olduğu gibi  “biraz macera arasam mı?” dediği anda gözünün yaşına bakmayan Galatasaray,  Nilüfer, Kuzeyboru,  Aydın gibi güçlü kadroları ya da takım oyunu ile rakiplerine “Son sayıya kadar mücadele etmezseniz biz kazanırız!”  mesajını veren takımların olduğu bir ligde her şey Ferhat Akbaş için yeniden başlıyor. Her maç hata yapacak. Her maç yanlış yapacak. Hem de çok fazla yapacak. Çünkü  dediğim gibi Romanya ve Polonya’da  bu kadar hata ve yanlış yapmasını gerektirecek zorlukta rakipleri yoktu.

Ferhat Akbaş her hatasından yanlışından ders alarak ilerlerken,  bugün yere göğe koyamadığımız Guidetti’ye Vakıfbank’taki ilk yıllarında gösterilen sabrı, desteği şimdi Ferhat hoca için göstermeliyiz.

Ferhat, Alper, Can … Hepsi bizim çocuklar ve çok daha fazla desteği ve sabrı hak ediyorlar.

Vakıfbank’ı hem kazandığı kupadan hem de genç Giovanni Guidetti’nin arkasında durup (Guidetti de çok çalışarak bunun karşılığını verdi) bugün Vakıfbank ile şampiyonluktan şampiyonluğa koşan Guidetti örneğini bizlere sunduğu için tebrik ederim.

Fatma Madi Babuşcu

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.