Bolu’nun Sultanları şampiyonluğa koşuyor

Bolu Belediyespor Kadın Voleybol takımı, konuk olduğu Gaziantep temsilcisi Adam Voleybol karşısında aldığı 3-1’lik galibiyetle seriyi 6 maça, galibiyet sayısını ise 15 maça çıkardı. Zirvedeki yerini koruyan Bolunun Sultanları, normal sezonun bitmesine 4 maç kala en yakın rakibi Sigorta Shop Kalecik Belediyespor’dan 2 galibiyet önde yer alıyor.

Kulübün başına 2019-2020 sezonunda geçen ve tüm branşlarda Bolu’nun değerine değer katmak için çabaladıklarını her fırsatta dile getiren Kulüp Başkanı Sinan Barut, iki sezondur Voleybol takımını yalnız bırakmıyor. Ev sahibi oldukları maçlarda ve deplasmanda sürekli takımın yanında yer alan Başkan Barut Gaziantep deplasmanında da takımı yalnız bırakmadı. 17.hafta karşılaşmasında konuk olduğu Adam Spor maçında setlere göre yansıyan önemli anlar ise şu şekilde;

Karşılaşmaya Adam spor sayısıyla başlansa da Belediyespor ilk rallide cevap verdi ve karşılaşma karşılıklı sayılarla başladı. Bolu Belediyespor arka arkaya aldığı sayılarla skoru önce 5-2, ardından 9 – 3’e kadar getirdi. Adam Voleybol bu setteki iki molasını da kullandı. Üstünlüğünü devam ettiren Bolunun Sultanları teknik molaya 12 – 5 önde girdi. Setin devamında Adam spor farkı kapatsa da Bolunun sultanları 25 – 20 seti alarak maçta 1 – 0 öne geçti.

Karşılaşmanın ikinci seti her iki takımında üstün mücadelesiyle başladı. Üstünlük sağlayamayan ekipler 11 – 11’e kadar berabere gitti ve Teknik Molaya Bolunun Sultanları 12 – 11 önde girdi. Mola sonrası da setin başlangıcı gibi devam etti ve her iki ekipte setin sonuna kadar üstünlük kuramadı. Setin sonunu iyi oynayan ve hata yapmayan Adam Spor seti 25 – 23 kazanarak maçtaki skoru 1 – 1’e getirdi.

Maçın üçüncü seti de ikinci set düzeyin de ve karşılıklı sayılarla başladı. Setin devamında skor 9 – 9 iken hata yapmayan Bolu Belediyespor teknik molaya 12 – 9 önde giren ekip oldu. Mola sonrasında Belediyespor farkı 5 sayıya kadar çıkartıp skoru 15 – 10’a getirdiğinde Adam Voleybol molasını kullandı. Yakaladığı skor farkını iyi kullanan Bolu Belediyespor seti 25 – 21 kazanarak maçta 2 – 1 öne geçti.

Maçın dördüncü seti karşılıklı sayılarla başlasa da 6 – 6’dan sonra Bolu Belediyespor’un basit hatalarını iyi değerlendiren Adam Voleybol skoru 9 – 6’ya kadar getirdi ve Bolu Ekibi molasını kullandı. Mola sonrasında hızlı toparlanan Belediyespor teknik molaya 12 – 11 önde girdi. Mola sonrasında Bolunun Sultanları skoru 20 – 14’e kadar getirdi ve Adam Voleybol molasını kullandı. Mola sonrasında düzenini bozmayan Bolunun Sultanları setten 25 – 19, maçtan ise 3 – 1 galip ayrıldı.

Kazanılan bu galibiyetle art arda 6. maçından galip ayrılan Bolu Belediyespor Voleybol takımı ligin 18.hafta karşılaşmasında Ankara temsilcisi Numune takımını konuk edecek. 6 Mart Cumartesi günü oynanacak olan karşılaşma 14:00’da 17 Temmuz Spor Salonunda oynanacak.

Kaynak: koroglugazetesi.com

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş