Bosetti: “Olimpiyatlarda tarih yazmayı hayal ediyoruz”

Ülkemizde daha önce Galatasaray’da forma giymiş, İtalya kadın milli takımının önemli oyuncusu Caterina Bosetti, La Prealpina’ya verdiği röportajda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bu Olimpiyatlarda olmak, diz sakatlığından kurtulmak için son üç yılda yapılan tüm fedakarlıkları ve çabaları anlamlandırmak demek. Tüm bunlar bir varış noktası olmaktan ziyade, daha çok kişisel geçmişim için önemli şeylerdi. Ve bu takımda her birimizin zirveye ulaşmak için doğru motivasyonlara sahip olmamızı sağlayacak özel bir hikayesi olduğuna inanıyorum.”

“2018’deki diz sakatlığından sonra olgunlaştım. Artık bir kız değil, belirli duyguları nasıl yöneteceğini bilen bir kadınım, şimdi düşünsem bile Tokyo’da ne hissedeceğimi tam olarak hayal edemiyorum. Ne var ki, kafamda uğruna her şeyimi ortaya koyacağım belirli hedeflerim var.”

“Takımda her birimizin eşit ve belirli bir rolü var. Takımda önemli bir yere sahip olduğum ve sorumluluk aldığım için mutluyum, yapabileceğimi biliyorum.”

“Olimpiyatlarda amacımız tabii ki altın madalya. Hiçbirimiz bu isteği saklamıyor, son yıllarda gösterdiği performansla bu takım altın madalya kazanabileceğini gösterdi. Hepimizin hayal ettiği şey Tokyo’da tarih yazmak.”

Kaynak: La Prealpina

Haberi Paylaş

Comments are closed.