“Bu sezon son yıllardaki en zor sezonlardan biri”

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi B Grubu’nda mücadele eden ve şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan Hatay Spor başantrenörü Ahmet Çoban, Voleybolun Sesi için değerlendirmelerde bulundu.

Bu hafta oynadıkları Malatya Büyükşehir Belediyespor maçının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Ahmet Çoban, “Malatya Büyükşehir Belediyespor takımı, teknik heyette ve kadroda yapmış oldukları değişikliklerle çok zorlu bir rakip oldular. Malatya takımı ligde kalmak için ortaya çok büyük bir karakter koyuyor, bunu da özellikle yapmış oldukları son maçlarda ortaya koydular. Bu maçtan galip geldiğimiz için çok mutluyuz, Malatya takımına da bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Sezonun son yıllardaki en zor sezonlardan biri olduğunu söyleyen Ahmet Çoban sözlerine şöyle devam etti:
“Her takım bir birini yenecek güçte, 1. Lig’in kalitesi son bir kaç sezondur çok yükseldi, oyuncu kalitesi çok arttı ve ortaya çok zorlu maçların oynandığı seyir zevki yüksek bir voleybol ortamı ortaya çıktı. Bu durum hem kulüplerin, hem de antrenörlerin kendilerini daha çok geliştirmelerine neden olmakta ve seviye her yıl daha yukarıya çıkmakta. Efeler Ligi’ne yükselmek büyük mücadele gerektiren bir durum. Hatay Spor olarak bu sezon Play-Off oynamak ve sonunda Efeler Ligi’ne katılmak amacıyla yola çıktık, şu an için hedefimizin ilk adımını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bunun için bütün oyuncularıma, teknik ekibime ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Özellikle ligin ikinci yarısına başlarken takımların yapmış oldukları takviyeler, yarı final ve final maçlarının ne kadar zor geçeceğini göstermektedir. Bu haftadan itibaren yarı final ve final maçları için daha yoğun bir çalışma dönemine girecek ve bu önemli periyoda en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Çok iyi ve karakter sahibi oyunculara sahibim ve en büyük avantajımız bu, ama maalesef bazen bunların yeterli gelmediği durumlarla karşılaşabiliyoruz. İnşallah bu sezon böyle bir durumla karşılaşmaz ve mücadelenin sonunda hedeflediğimiz yerde oluruz. Ligin geri kalan maçlarında, yarı final ve final maçlarında mücadele edecek bütün takımlara başarılar diliyorum. Bu yolda bizi her zaman destekleyen ve arkamızda duran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ediyorum.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.