Bursa Büyükşehir Belediyespor galibiyetle başladı

İzmir’de gerçekleştirilen AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor, Bingöl Solhan Spor’u 3-0 mağlup etti. Atatürk-Sigorta Shop Spor Kompleksi’nde oynanan maçta rakibi karşısında ilk seti 25-14 alan Bursa Büyükşehir Belediyespor, büyük heyecanın yaşandığı ikinci seti de 25-23 alırken setlerde durumu 2-0’a getirdi. Üçüncü seti de 25-19 kazanan Bursa temsilcisi maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan Graciano Da Silva 15 sayı ile maçın en skoreri olurken Gökhan Gökgöz 13 sayı ile oynadı. Solhan Spor’un en skoreri ise 10 sayı ile Kadir Cin oldu.

AXA Sigorta Kupa Voley A Grubu’nun ikinci gününde 2 Ekim Cumartesi günü (yarın) Bursa Büyükşehir Belediyespor 17.30’da Cizre Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Gruptaki diğer maçta ise saat 20.00’de Bingöl Solhanspor-Galatasaray karşılaşması oynanacak.

İstatistik…

SALON: İzmir Atatürk-Sigorta Shop Spor Kompleksi
HAKEMLER: Cihat Küçükboyacı, Eyüpcan Kayışoğlu
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Burakhan Tosun, Ekrem Caner Çiçekoğlu, Dmitrii Bahov, Uğur Güneş, Geraldo Graciano, Gökhan Gökgöz (Ahmet Karataş (L), Umut Özdemir (L)
BİNGÖL SOLHANSPOR: Queiroz, Kadir Cin, Uğur Kılınç, Miskevich, Ilinykh, Halil İbrahim Kurt (Fatih Yorumez (L), Burak Hazırol (L), Azizcan Ataoğlan, Alper Omurca, Murat Karakaya)
SETLER: 25-14, 25-23, 25-19
SÜRE: 86 Dakika (26, 31, 29)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.