Carli Lloyd ve Alisha Glass Childress, Athletes Unlimited ile sahalara dönüyor

Amerika Birleşik Devletleri Profesyonel Voleybol Ligi: Athletes Unlimited (AU), 16 Mart’ta Texas eyaletinin Dallas şehrinde başlayıp beş hafta sürecek. Ligin ikinci sezonuna yeni katılacak 20 atletten ikisinin Amerikalı olimpik pasörler Carli Lloyd ve Alisha Glass Childress olacağı açıklandı.

Carli Lloyd, 2016 Rio Olimpiyatları’nda ABD Milli Takımının bir parçası olarak bronz madalya kazanmış, 2015 yılında ise ABD’yi altın madalyaya taşıdığı Pan Amerikan Oyunları’nda “En Değerli Oyuncu” seçilmişti. 2016’da bronz madalya alan takımın bir diğer parçası olan Alisha Glass Childress ise Olimpiyatlar’da Rüya Takım’a, 2013 ile 2014 yıllarında ise ABD Voleybol Federasyonu tarafından Yılın Kadın Sporcusu seçilmişti.

Glass Childress’ın Amerikan Kolej Ligi’nde (NCAA) Penn State Universitesi takımında oynadığı dört senelik dönemde takımın 142 zafer, 5 yenilgiden oluşan harika bir karnesi vardı. Bu 142 galibiyetin 102 tanesi arka arkaya gelmiş, üç sezon süren bir yenilmezlik serisi oluşturmuştu. Bütün bunların sonucunda takım 2007, 2008 ve 2009 yıllarında NCAA şampiyonu olmuş, 2006 yılında “Elit Sekizli” adı verilen ligin ilk sekiz takımı arasına girmeyi başarmış ve dört Big Ten Conference şampiyonluğu kazanmıştı.

Athletes Unlimited CEO’su John Patricof, şu şekilde konuştu: “Dallas’ta kadınlar profesyonel voleybol ligimizin ikinci sezonuna ev sahipliği yapacak olmaktan çok mutluyuz. Taraftarları aralarında Carli Lloyd, Alisha Glass Childress ve Bethania De La Cruz’un da olacağı dünyanın en iyi 44 oyuncusunun şampiyonluk yarışına davet etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Carli Lloyd ise AU’ya katılacak olmasıyla ilgili düşüncelerini şu şekilde paylaştı: “Amerika’da kalmak, bu ligde oynamak ve özellikle de bizleri sadece sportif olarak değil insan olarak da destekleyen bir ligin parçası olacağım için çok heyecanlı ve hırslıyım. Athletes Unlimited’ın doğumdan sonra sahaya dönmeye çalışan bir anne olarak yanımda durması ve profesyonel voleybolcular için Amerika’da bir seçenek oluşturuyor olması çok heyecan verici! Dallas’a gitmek için sabırsızlanıyorum!”

Haberi Paylaş

Comments are closed.