Carlini: “Hayatımın en zor zamanlarından biriydi”

Ülkemizde Türk Hava Yolları forması giyen Amerikalı pasör Lauren Carlini, Steve Vencl’in hazırladığı Steps isimli podcast programına konuk oldu. Voleybolu diğer sporlara tercih etmesinden Rusya ve Türkiye liglerindeki tecrübelerine kadar birçok konuya değinen Carlini, geçtiğimiz yaz ABD’nin şampiyonluğuyla noktalanan Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda ABD kadrosunda olmamasıyla ilgili düşüncelerini de paylaştı.

Voleyboldan sonra antrenörlük düşünüp düşünmediğiyle ilgili soruyu Carlini, bunun için yeterince sabrı olmadığını söyleyerek olumsuz yanıtladı. Amerika milli takımına girmenin ise zor olduğunu belirten tecrübeli pasör, voleybolun zamanla daha hızlı ve daha fiziksel bir hale büründüğünü sözlerine ekledi.

2021 Milletler Ligi günleri ve Tokyo Olimpiyatları’nda olmamasıyla ilgili ise şunları söyledi: “Maalesef altı hafta boyunca bir balonun içindeydik ve bu süre içerisinde Tokyo’da olup olmayacağımız konusundaki kaderimizi öğrenmek durumunda kaldık. Olimpiyatlar için on iki kişilik kadroda olacak mısın yoksa olmayacak mısın? Hayatımın en zor zamanlarından biri olduğunu söyleyebilirim. O balonun içinde olmak ve destek sisteminden, ailemden binlerce kilometre uzaktayken tüm bu duyguları nasıl özümseyeceğim ve bunlarla nasıl başa çıkacağımı bulmak kolay olmadı.”

Lauren Carlini, hedefinin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu söyledi. Tecrübeli oyuncu kendisini toplaması kolay olmasa da hikayesinin böyle sona ermesini istemiyor. 2024’te kadroda olmaması durumunda ise kariyerinin boş geçmediğini ve inanılmaz işler yaptığını biliyor. Kariyerinden sonra pişmanlık duymak istemediğini söyleyen başarılı pasör, başarısızlıkları ise gelişmeye birer fırsat olarak görüyor.

Lauren Carlini’nin konuk olduğu Steps’in üçüncü bölümünün tamamını buradan izleyebilirsiniz:

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.