CEV’den büyük hata: Gizli bilgiler ifşa oldu

Bleeping Computer, Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nu (CEV) oldukça utandıran bir makale paylaştı. İddiaya göre, oyuncuların ve basın mensuplarının lisansları ve pasaportları Kasım 2020’den bu yana oyuncuların rızası olmaksızın kamuoyuna açık halde. Bu gizli olması gereken belgelerin, bir süredir halkın erişimine açık bir bulut depolama alanında olduğu ve gizli belgelerin fotoğrafların bu klasörde olduğu belirtildi. Herhangi bir oyuncu ismi belirtilmemiş olsa da, bu oyuncuların tanınmış bazı Avrupalı oyuncular olduğu söyleniyor.

Aynı kaynak konuyla ilgili CEV ile defalarca görüşme talebinde bulunduğunu ancak yetkililerin yalnızca 2 Şubat’ta cevap verdiklerini kaydetti. CEV yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada dolaylı olarak hatalarını kabul ederken: “Sunucu artık daha güvenli ve biz bütün kişisel verilerin güvenliğini korumak ve arttırmak adına ilgili tüm birimlerle birlikte yoğun biçimde çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Açığa çıkan depolama alanı birkaç gün önce güvenlik altına alındı ve hassas kimlik belgelerini içeren bu klasöre ve bağlantılara artık ulaşılamıyor.

Kaynak: WorldofVolley

Haberi Paylaş

Comments are closed.