Ceylan Arısan: “Yurtdışında oynamayı deneyimlemek istedim”

Sultanlar Ligi’nde Eczacıbaşı, Sarıyer Belediyespor, Beylikdüzü, Beşiktaş, Türk Hava Yolları ve Çan Gençlik Kale Spor formalarını giyen 1994 doğumlu orta oyuncu Ceylan Arısan, voleybol kariyerine İspanya’da Alcobendas Madrid takımı ile devam ediyor.

Her zaman bir gün yurtdışında oynamayı deneyimlemek istediğini söyleyen Ceylan Arısan,  “Yurtdışında oynamamın yaşadığım sakatlık sonrası bana daha iyi geleceğini düşündüğüm için o senenin bu sene olduğuna karar verdim. İspanya ise gerek kültürü, dili ve insanları olsun çok sevdiğim bir ülke. Bu yüzden tercihimi buradan kullandım. Aynı zamanda anlaştığım takımda Fernando Muñoz Benitez gibi tecrübeli ve voleybol bilgisine sahip bir antrenörle çalışacak olmak burayı seçme sebeplerimin başında geliyor“ dedi.

İspanya’daki voleybol anlayışının Türkiye’den farklı olduğunu dile getiren Arısan, “Türkiye’de senelerdir düzenli olarak Milli Takım ve kulüplerde üst düzey başarılara imza atan, sürekli gelişen bir voleybol anlayışı var ve yapılan yatırım yüksek. Burada ise futbol kültürü daha ön planda ancak voleybola olan ilgi seneler ilerledikçe artıyor. Geçen gün Süper Kupa maçımız vardı ve hazırlanan organizasyon, röportajlar, gösterilen ilgi çok güzeldi. Şu an takımımda Türkiye Ligi’nde senelerce çalışmış ve erkekler liginde önemli başarılara imza atmış bir antrenörle çalıştığım için antrenmanda çalıştıklarımız Türkiye’dekilerle aynı. O yüzden bu konuda da bir yabancılık çekmedim” açıklamasını yaptı.

Arısan son olarak, “Çok şanslıyım ki takımıma geldiğim ilk günden alıştım. Hepsi çok sıcakkanlı ve her konuda yardımcılar. Uzun süredir buradaymışım gibi hissediyorum, hiç yabancılık çekmedim. Sahaya girdiklerinde yüzde yüzlerini veriyorlar ve çalışıp gelişmeyi seven bir takım. Oynamaktan zevk alıp birbirimize yardımcı oluyoruz ve bu da sahada geçirdiğimiz vakti keyifli kılıyor”  dedi.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.