Chirichella: “Her Şeyi Durdurmak Beyaz Bayrağı Sallamak Anlamına Gelir”

İtalya milli takımının kaptanı ve Novara’nın en önemli oyuncularından biri olan Cristina Chirichella, La Stampa Novara’dan Marco Piatti’ye verdiği röportajda ülkenin ve voleybolun yaşadığı hassas dönemden bahsetti.

Kişisel Durum: “Optimal bir durum içinde olduğumuzu söyleyemem ama adapte olmaya ve devam etmeye çalışıyoruz.”

İptal Fikri Hakkındaki Görüşü: “Şampiyonayı durdurmanın en iyi çözüm olduğunu düşünmüyorum, bence ligin güvenli bir şekilde devam edebilmesi için başka yollar da var. Üç günde bir maç yapmak tabii ki bizlere yardımcı olmuyor ancak bence etkinliği engellemek herkes için yenilgi ve voleybol için de başka bir mağlubiyet olur.”

Hiçbir alternatif görmüyorum, hepimiz profesyoneliz ve riskler alıyoruz ancak asıl sorun güvenlik. Demek istediğim eğer test yaptırdıysanız maçta oynamadan önce sonucunu beklemek zorundasınız, eğer test sonucunu beklerseniz bu maçın ertelenmesi anlamına gelir. Tabii ki devam etmek zor olacak, bunu gerçeği saklayamam. Ama biz voleybol ile yaşıyoruz ve her şeyi durdurmak beyaz bayrağı sallamak anlamına gelir. Biz oyuncular olarak devam etmek istiyoruz.”

Çözüm Önerisi: “Sakin olmayız ve bir sporcu olarak ev ile spor salonları arasında geçen bir hayat sürmeliyiz. Zaten kırmızı bölgedeyiz ve riskteyiz, bu yüzden elimizden geldiğince dikkat etmemiz gerekiyor.”

Kaynak: La Stampa Novara

Haberi Paylaş

Comments are closed.