Çin’de seri devam ediyor, zafer üst üste 6. Kez Shanghai’ın

2019-2020 Çin Erkekler Voleybol Şampiyonası, pandemiden dolayı gerçekleşen 7 aylık aradan sonra tamamlanırken Shanghai, unvanını korudu.

Turnuvadaki bütün maçların oynandığı şehir olan Qinhuangdao’da gerçekleşen Süper Lig playoff finali ikinci maçında Shanghai, rakibi Jiangsu’yu 3-0 (25-22, 25-19, 25-17) yenerek bir kez daha şampiyonluğa ulaşırken, serisini devam ettirdi.

Shanghai bu sonuçla art arda altı kez zafere ulaşan taraf olurken, kulüp tarihindeki toplam 16. şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca Shanghai, Çin’de en fazla şampiyonluğa ulaşan takım listesindeki birinci sıradaki yerini korudu. Kulübün bu listede en yakın takipçisi toplam 3 zaferle Sichuan.

İlginç bir şekilde, Shanghai başantrenörü Shen Qiong, takımın başına geçtiği 2014 yılından beri bütün şampiyonaları kazanmayı başardı. Bir oyuncu olarak Qiong, 2004-2012 arasında Shanghai dokuz kez art arda şampiyon olmayı başardığında takımın kaptanıydı.

Jiangsu adına ise playoff finali 1. maçında dizinden sakatlanan smaçör Zhang Chen’in bu maçta oynayamaması talihsizlik yarattı. Wu Pengzhi, Shanghai’da 13 sayıyla en skorer isim olurken, kaybeden tarafta Liu Xiangdong’un aynı miktardaki sayısı galibiyete yeterli olmadı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.