Çin’de yeni başantrenör belli oluyor

Kadın voleybolunda ülkelerin yeni dönem antrenörleri art arda açıklanırken Çin’de ise antrenör belirsizliği sürüyor. Çin medyasında bugüne kadar yeni başantrenör konusunda An Jiajie, Yang Hao, Wang Baoquan gibi isimlerin gündemde olduğu şeklinde haberler çıkmıştı. China.org’un haberine göre Çin Spor Genel İdaresi Voleybol Yönetim Merkezi’nin 10 Ocak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Çin Kadın Voleybol Milli Takımı’nın yeni bir başantrenör arayışında olduğu duyuruldu.

Çin’de yeni başantrenör konusunda görüş bildirecek ve adaylarla ilgili fikirlerini sunacak isimler de belli oldu. Takımın eski antrenörleri Lang Ping ve Chen Zhonghe’nin de aralarında bulunduğu bir grup uzman, Voleybol Yönetim Merkezi tarafından verilecek son kararla birlikte başantrenörlük için taleple bulunan başvuru sahiplerini inceleyecek ve belirlenen adayların nihai listesini sunacak. Nihai liste içerisinden seçilen isim, Çin Kadın Voleybol takımının 2022 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası ve gelecekteki turnuvalarda yeni koçu olacak.

2013 yılında takımın başına geçen ülke voleybolunun önemli ismi Lang Ping, Rio 2016 Olimpiyatlarını şampiyon olarak tamamlayarak Tokyo 2020 Olimpiyatlarına son şampiyon ünvanıyla katılan Çin’in beklenmedik bir şekilde tacını koruyamamasının ardından 1 Eylül 2021’de teknik direktörlük görevinden istifa etmişti.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.