Costagrande COVID-19’u yendi: Asla tedbiri elden bırakmayın

Carolina Costagrande, coronavirus karşısında karşılaştığı en zor mücadeleyi kazandı, ancak bu İtalyan eski oyuncu için kolay bir süreç değildi. Bir dönem ülkemizde Vakıfbank forması da giymiş Costagrande, testinin pozitif çıkmasının ardından belli bir şiddette hastalığın belirtilerini gösterdi ve Arjantin’de üç gün hastanede kaldı. Şu an sağlığı iyi olan eski smaçör, Somos Voley ile yaptığı röportajda yaşadığı deneyimleri paylaşırken izolasyonun önemini vurguladı: “Neyse ki yakın temasta bulunduğum kimse yoktu, bende başladı ve kimseye bulaştırmadan bende bitti.”

Carolina Costagrande, hastalığı yendiğini düşündüğünde belirtiler tekrardan oluşmaya başlamış: “Semptomlar beni rahat bıraktılar, ancak sonra geri geldiler. Abartılı bir şekilde yorgun hissettim, ateşim ve çok şiddetli baş ağrımın yanında mide bulantım vardı; daha önce hiç böyle hissetmemiştim. Bir noktadan sonra başımdan geçenleri anlatmaya dair netliğimi kaybettim: korku size yardımcı olmuyor, bu virus hakkında çok şey duyuyorsunuz ve bu bilgi fazlalığı size endişelendiriyor.”

Costagrande bir süre sonra hastaneye kaldırılmak zorunda kaldı: “Ambulans çağırmak zorunda kaldım, benim için çok gergin bir andı. Başım dönüyordu ve hissettiğim korku durumu daha da kötü yapıyordu. Sonra hastanede sakinleşmeye başladım ancak bunu tek başıma yapamayacağımı fark edip yardıma ihtiyacım olduğunu anladım. Üç günlük kortikosteroid tedavisinin ardından iyileştim, şimdi her şey yolunda. Ancak durum çok acil ve işin içinde olduğunuzda sağlık personellerinin zor çalışma koşulları ve yüksek risk altında nasıl olağanüstü işler yaptığını anlayabiliyorsunuz.”

“Bu hastalık başıma gelince günlük davranışların ne kadar önemli olduğunu anladım. İzolasyonda olmaktan ve sürekli önlem almak bir yerden sonra yorsa bile tedbiri asla elden bırakmamalıyız. Eski normal hayatımıza her ne kadar dönmek istesek de kurallara uymaya devam etmeliyiz.”

Kaynak: Somos Volley

Haberi Paylaş