Cumhurbaşkanı Erdoğan, U19 Genç Kız Milli Takımı’nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Türkiye 19 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımı’nı kabul etti.

Vahdettin Köşkü’nde gerçekleşen kabulde, şampiyonluk kupasıyla kendisini ziyaret eden sporcularla ve teknik heyetle sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Takımı başarısından dolayı kutladı.

Kabulde, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar da yer aldı.

U19 Genç Kız Milli Takımı oyuncuları ve teknik heyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şampiyonluk madalyası ile tüm takım tarafından imzalanan milli takım forması ve voleybol topunu hediye etti.

Millilerimiz, 30 Ağustos’ta Bosna Hersek’in Zenica kentinde oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan final maçında Sırbistan’ı 3-2 yenerek şampiyon olmuştu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.