Dinamik Gençlik Spor’dan hakem isyanı

Voleybol Erkekler 1.Ligi B Grubunda düşme hattında bulunan iki takım arasında oynanan karşılaşmada Ünsal Group Şiran Akademi Spor, Dinamik Gençlik Spor’u 3-1 mağlup etti.

2-1 Ünsal Group Şiran Akademi Spor’un üstünlüğü ile devam eden karşılaşmanın 4.setinde 21-17 Dinamik Gençlik önde iken baş hakemin verdiği karara itiraz geldi. Baş hakem Dinamik Gençlik Spor’un itirazlarına 2 sarı-kırmızı kart gösterdi. Daha önce de 1 oyuncusu sarı-kırmızı kart gördüğü için yedekte yeterli oyuncusu bulunmayan Dinamik Gençlik Spor maçın kalanına devam edemediğinden maç bu skorla sona erdi.

Dinamik Gençlik Spor’un antrenörü Zahir Karaboğa şu açıklamada bulundu:
“Şiran Akademi ile oynadığımız maçın 2.setinde yedek oyuncumuza sarı-kırmızı kart verildi. Maçın devamında 4. sette de 21-17 Mardin Gençlik Spor üstünlüğü ile devam ederken rakip takımın kullandığı serviste bariz net bir şekilde aut olan topa çizgi hakemi topu içerde gösterdi. Sonucunda itiraz ettik topun dışarda olduğu söyledik baş hakem 2 tane sporcumuza sarı-kırmızı kartı aynı anda verip yedek oyuncularımızın bulunmamasından dolayı maç bu şekilde sonuçlandırmıştır.”

Haberi Paylaş