Doğuş Üniversitesi 3’te 3 yaptı

Üniversite Sporları Federasyonu’nun Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde düzenlediği Voleybol Kadınlar ÜNİLİG Süper Lige Yükselme Şampiyonası bugün yapılan üçüncü karşılaşmalarla devam etti. İstanbul Doğuş Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı B Grubu ilk maçında Ankara Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0, ikinci maçında Koç Üniversitesi’ni 3-1 ve üçüncü maçında da Özyeğin Üniversitesi’ni 3-0 mağlup etti. Bugün 12 Mayıs 2022 Perşembe günü yapacağı 4. Maçında Erciyes Üniversitesi’ni de yendiği takdirde grubu lider tamamlayıp Süper Lige yükselecek.

İlk iki maçı kazandıktan sonra üçüncü maçında Özyeğin Üniversitesi ile karşılaşan Doğuş Üniversitesi rakibi zorlanmadan 3-0 ( 25-14, 25-22, 25-12) mağlup etti. Bir maçı kalmasına rağmen Süper Lige çıkmayı garantiledi.
Maça İrem Ayvaz, Cansu Ceylan, Meltem Büyükkaynak, Melike Topçu, Ece Eke, Özlem Tuğral, Cansu Berfin Akbek, Öykü İsmetoğulları, Azragül Gül, Ceren Yılmaz (L) ile çıkan Doğuş Üniversitesi maça hızlı başladı. Etkili servis ile rakibin manşetlerini bozan Doğuş’un Sultanları Cansu Berfin ve Meltem’in smaçlarıyla ilk seti 25-14 aldı.

İlk seti rahat almanın büyük avantajı ile sahaya çıkan Doğuş’un Sultanları ikinci sete değişik bir kadro ile çıktı. Doğuş bu sette basit hatalar yapınca Özyeğin rakibiyle başa baş mücadele etti. Sete de zevk ve heyecan geldi. Doğuş tecrübesini konuşturarak bu seti 25-22 alıp set skorunu 2-0 lehine çevirdi.

Set skorunu 2-0 lehine çeviren Doğuş’un Sultanları üçüncü sete hızlı başladı. Melike ve Meltem’in etkili servis ve smaçlarıyla, Öykü ve İrem’in yerinde bloklarıyla sayıları buldular. Libero Ceren iyi manşetler aldı. Pasör Özlem’in takımı iyi oynatmasıyla Doğuş bu seti de 25- 12 farklı aldı. Maçı da 3-0 rahat kazanmasını bildi.

İLK ÜÇ GÜNDE ALINAN TOPLU SONUÇLAR ŞÖYLE:
A GRUBU’NDA:
Üsküdar Üniversitesi- Ondokuzmayıs Üniversitesi: 3-1
Başkent Üniversitesi- Ege Üniversitesi: 0-3
Anadolu Üniversitesi-Başkent Üniversitesi: 1-3
Ege Üniversitesi-Üsküdar Üniversitesi: 2-3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi- Ege Üniversitesi: 0-3

B GRUBU’NDA:
Erciyes Üniversitesi- Koç Üniversitesi: 3-0
Özyeğin Üniversitesi- Erciyes Üniversitesi: 0-3
Doğuş Üniversitesi- Koç Üniversitesi: 3-1
Doğuş Üniversitesi- Özyeğin Üniversitesi: 3-0

B GRUBUN MAÇ PROGRAMI:
12.05.2022 PERŞEMBE:
14:00 Doğuş Üniversitesi- Erciyes Üniversitesi
16:00 Özyeğin Üniversitesi-Ankara üniversitesi
13.05 2022 CUMA.
14:00 Ankara Üniversitesi- Erciyes Üniversitesi
16:00 Koç Üniversitesi- Özyeğin Üniversitesi

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.