Doğuş Üniversitesi finalde

2021-2022 Sezonu (TÜSF) Türkiye Üniversiteler Federasyonu’nca düzenlenen Üniversiteler İstanbul 1. Lig Bayanlar Voleybol Şampiyonası bütün hızıyla devam ediyor. B Grup’ta mücadele eden Doğuş Üniversitesi grubu yenilgisiz lider tamamladıktan sonra çeyrek finalde Yeditepe Üniversitesi’ni 3-0 mağlup edip yarı finale yükseldi. Yarı Finalde de güçlü rakibi Özyeğin Üniversitesi’ni de çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-1 (25-18, 25-18, 25- 27,  25- 13) mağlup edip finale yükseldi. Yarı finalin diğer karşılaşmasında da Üsküdar Belediyesi, Koç Üniversitesini 3-1 mağlup etti. Finale yükselen 2. Takım oldu. Finalde Doğuş Üniversitesi ile Üsküdar Üniversitesi karşılaşacak. Galip gelen Üniversite şampiyon olurken, mağlup olan üniversite de şampiyonayı 2. Olarak bitirecek. Finale yükselen bu 2 takım Doğuş Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi Süper Lige terfi maçlarına katılmaya hak kazandılar.

Her iki takım da final oynamak için gün saymaya başladılar.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ: 3-1

SALON: Özyeğin Üniversitesi

HAKEMLER Metin Korkut, Selin Bozkurt

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ:  1- İrem Ayvaz, 2- Cansu Ceylan, 3- Meltem Büyükkayrak, 4- Ece Öztürk,  6- Nihal Kocakara, 7- Melike topçu, 8- Ece Eke, 9- Hilal Kocakara, 10 Özlem tuğrul, 11- Cansu Berfin Özbek, 13- Öykü İsmetoğulları, 14- Azragül Gül,  12 Damla Aksu (L), 5- Ceren Yılmaz (L).

 ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ:  2- Asya Anet, 5- Elif Erdem, &- Ceylin Kırbaç, 7- Göksu Kurdalı, 8- Melise Tümer, 11- Alyra Yücelmen, 12- Lara Görkem, 14- Derin Öztürk, 17- Deniz Yararaltın, 18-Merve Dursun, 1- Gökçe Gület (L), 3- Figensu Gezin (L)

SETLER: 25-18, 25-18, 25- 27,  25-13

SÜRE: 96’ ( 22′, 22′, 27′, 25′)

SAYILAR: 100 – 76

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ MAÇI KOLAY KAZANDI!

Maça çok iyi başlayan Doğuş Üniversitesi oldu.   Takım halinde iyi manşet alıp, yerinde blok ve etkili smaçlarla sayıları bulan Doğuş Üniversitesi seti alırken de zorlanmadı. Liberolar, Ceren Yılmaz ve Damla Aksu çok iyi manşet alıp, pasörlere düzgün paslar verdiler. Takımın pasörleri Özlem Tuğrul ve Hilal Kocakara aldıkları pasların çok iyi dağıtımını yaptılar. Takımı iyi oynatarak sonuca gittiler.

Orta oyuncular Ece Eke ve Öykü İsmetoğulları’nın etkili ve yüksek bloklarıyla rakibin hücumlarını kestiler.

Grupta, çeyrek final ve yarı finalde rakiplerini mağlup edip rakipsiz olduklarını gösteren Doğuş Üniversitesi , daha önceki maçlarda pasör çaprazı olarak görev yapan Cansu Berfin Özbek in bu maçta smaçör olarak oyuna ağırlığını koyup köşeden aldığı sayılar ve diğer smaçör Nihal Kocakara’ nın etkili servis ve mükemmel smaçlarıyla sayıları buldular. Diğer oyuncuların da büyük katkılarıyla Doğuş Üniversitesi maçı 3-1 kazanıp finalin yolunu tuttular.  Rakipsiz olduklarını da kanıtladılar.

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ SPOR KOORDİNATÖRÜ ULAŞ SAYDAM:

Bugünkü elde edilen galibiyet ile 9-13 Mayıs da Afyon’da yapılacak olan Süper Lige terfi maçlarına gitmeye hak kazanmış olduklarını belirten Doğuş Üniversitesi Spor Koordinatörü Ulaş saydam,”  Ancak bu turnuvaya İstanbul Üniversiteler Voleybol Kadınlar 1.lig şampiyonu unvanı ile gitmeyi istiyoruz. Bunun içinde finalde karşılaşacağımız Üsküdar Üniversitesi maçını da kazanmamız gerekiyor.  Eminim ki sporcu öğrencilerimizde finalde bize bu mutluluğu yaşatacaklar. Emeği geçen tüm sporcularımıza ve bizlere bu imkanları sunan okul yönetimine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ANTRENÖR BARIŞ SÜMEN:  ŞAMPİYONLUK KUPASINI KALDIRMAK İSTİYORUZ!

Doğuş Üniversitesi’nin başarılı antrenörü Barış Sümen,  “Bu maçın şimdiye kadar oynadığımız en ciddi sınav olacağını biliyorduk. Hafta içinde yaptığımız antrenmanlarda bu maça göre farklı bir hücum sistemi ile çalıştık. Neticesinde ilk iki seti almasını bildik. Karşılıklı sayılarla geçen üçüncü set voleybol kalitesi ve seyir açısından yarı finale yaraşır düzeydeydi.  27 dakikalık seti 27- 25 alan taraf rakibimiz oldu. Kendilerini kutlarım. Dördüncü ve son sete başlarken dizilimde değişiklik yaptım ve oyuna kenardan giren Meltem Büyükbayrak’ın katkısıyla seti almak ve maçı kazanmak bizim için kolay oldu. Final maçı için güzel bir ritim yakaladık. İstanbul’daki son maçımızı da kazanarak şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz, dedi.

YARI FİNALDE DE ALINAN SONUÇLAR ŞÖYLE:

Doğuş Üniversitesi- Özyeğin Üniversitesi: 3-1
Koç Üniversitesi- Üsküdar Üniversitesi: 1-3

 

Haber: Tayyar Sümen

Haberi Paylaş

Comments are closed.