Ducla Liberec hükmen galip, Dinamo Moskova tepkili

CEV Şampiyonlar Ligi’nde Çekya temsilcisi Ducle Liberec ile Rusya temcilcisi Dinamo Moskova arasında oynanacak karşılaşma öncesi Dinamo Moskova takımının vize problemi yaşaması sebebiyle ev sahibi ekip, 3-0 hükmen galip ilan edildi.

Dinamo Moskova’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada Çekya Büyükelçiliğinin konuk ekibin bazı üyelerine üç günlük bazı üyelerine ise iki senelik vize verdiği, bazı üyelerinin ise Çekya’da bulunması için hiçbir sebep olmadığına hükmettiği belirtildi. Ducla’nın Moskova’da oynanan mücadeleye özel izin gerektiren askeri bir uçakla getirildiğini ve son derece iyi ağırlandığını vurgulayan Rus ekibi, Çek ekibinin gerekçe olarak 2 Şubat’ta oynanması planlanan mücadele için harcamalar yaptıklarını öne sürmelerine tepki gösterdi. Kendilerinin de ev sahibi oldukları maçlarda harcamalar yaptıklarını dile getiren Dinamo Moskova yöneticileri, takımların birbirlerine daha iyi niyet çerçevesinde yaklaşımlarda bulunmaları gerektiğini söyledi.

Dinamo Moskova’nın CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu beşinci maçında 3-0 hükmen mağlup ilan edilmesiyle gruptaki yeni puan durumuna göre ilk dört maçını kazanan Igor Gorgonzola Novara 12 puanla zirvede yer alırken Dinamo Moskova 7, Türk Hava Yolları 5, Ducla Liberec 3 puanla sıralandı.

C Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Türk Hava Yolları, 2 Şubat Çarşamba günü saat 18.00’de Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda İtalya ekibi Igor Gorgonzola Novara ile karşılaşacak.

Haberi Paylaş

Comments are closed.