Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Rüya Takım

Türkiye’nin ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen 2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın rüya takımı belli oldu. 

Final karşılaşmasının ardından düzenlenen törende rüya takıma seçilen oyuncular belli oldu.

Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın en değerli oyuncusu (MVP) seçilen VakıfBank’ın İsveçli pasör çaprazı Isabelle Haak’a ödülünü TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

Turnuvanın en iyi smaçörü seçilen VakıfBank’ın Brezilyalı smaçörü Gabi Guimaraes’e ödülünü TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç takdim etti.

Turnuvanın en iyi ikinci smaçörü seçilen Fenerbahçe Opet’in Rus smaçörü Arina Fedorovtseva’ya ödülünü TVF Denetim Kurulu Üyesi Umut Bağlık takdim etti.

Turnuvanın en iyi orta oyuncusu seçilen Prosecco Doc Imoco Volley takımı oyuncusu Robin de Kruijf’e TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Özdemir takdim etti.

Turnuvanın en iyi ikinci orta oyuncusu seçilen VakıfBank’ın milli oyuncusu Zehra Güneş’e ödülünü TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan takdim etti.

Turnuvanın en iyi liberosu seçilen Prosecco Doc Imoco Volley takımı oyuncusu Monica de Gennaro’ya TVF Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baylan takdim etti.

Turnuvanın en iyi pasörü seçilen Prosecco Doc Imoco Volley takımı oyuncusu Joanna Wolosz’a TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi takdim etti.

Turnuvanın en iyi pasör çaprazı seçilen VakıfBank’ın İsveçli pasör çaprazı Isabelle Haak’a ödülünü TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Atalar takdim etti.

2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası Rüya Takımı şu şekilde:

Pasör: Joanna Wolosz (Prosecco Doc Imoco Volley)
Pasör Çaprazı: Isabelle Haak (VakıfBank)
Orta Oyuncular: Robin de Kruijf (Prosecco Doc Imoco Volley), Zehra Güneş (VakıfBank)
Smaçörler: Gabi Guimaraes (VakıfBank), Arina Fedorovtseva (Fenerbahçe Opet)
Libero: Monica De Gennaro (Prosecco Doc Imoco Volley)

MVP: Isabelle Haak (VakıfBank)

Haberi Paylaş

Comments are closed.