”Düşme hattından çıkabilmek için yapmamız gerekenler bu kadar değil”

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 20. Haftasında Bingöl Solhan Spor,  Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-2 mağlup etti. Bulduğu 15 sayıyla galibiyette etkili isimlerden biri olan pasör çaprazı Ediz Kaan Fırıncıoğlu, galibiyeti Voleybolun Sesi için değerlendirdi.

Ediz Kaan Fırıncıoğlu, ”Öncelikle takım arkadaşlarıma, başantrenörümüze, teknik ekibe ve kulüp başkanımız Ziya Sözen’e teşekkür ediyorum. Bu dik duruşu ve mücadeleyi gösterdiğimiz için hepimizi tebrik ederim. Kolay bir süreçten geçmiyoruz, takım olarak daha yapmamız gereken işler bitmedi, sadece bir galibiyet aldık ve daha almamız gereken galibiyetler var. Bingöl şehri voleybolu seven bir şehir ve her maçımızı boş bir koltuk kalmayıncaya kadar dolacak şekilde oynuyoruz. Taraftarımızın gücü çok büyük bizi her zaman destekliyorlar. Taraftarımızın varlığı bizim gücümüze güç katıyor. Sayelerinde Bingöl deplasmanı rakip takımlar için korkulu rüya oldu.’ dedi.

Afyon’a gelirken kolay maç olmayacağının farkında olduklarını söyleyen Fırıncıoğlu, ‘Bunun bilincinde buraya geldik ve rakibimize çok iyi çalıştık. İlk iki set, çalıştığımız şeyleri sahaya fazla yansıtamadık ancak bir an bile oyundan düşmedik. Afyon’u da tebrik ediyorum çok güzel mücadele ettiler seyir zevki güzel bir maç oldu. Kazanan taraf biz olduğumuz için mutluyum. İşimiz daha bitmedi çünkü düşme hattından çıkabilmek için yapmamız gerekenler bu kadar değil. Yarından itibaren haftaya Bingöl’de oynayacağımız Tokat maçına odaklanacağız. Gücümüze güç katan tüm Bingöl halkını maça davet ediyoruz. Bizi desteklemeye devam etsinler bu takımın hak ettiği sıralama burası değil ve ikinci yarıdan itibaren başladığımız galibiyet serimize devam etmek istiyoruz. Sıralamamızı yukarıya taşıyacağız.’ açıklamalarında bulundu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.