Eczacıbaşı Dynavit gelecek sezonun transfer bombasını patlattı

Misli.com Sultanlar Ligi’nin iddialı ekiplerinden Eczacıbaşı Dynavit, gelecek sezon için önemli bir transfer gerçekleştirdi. Turuncu-beyazlı ekip 1995 doğumlu Rus smaçör Irina Voronkova ile anlaşmaya vardı.

Geçmişte Rusya Ligi takımlarından Dinamo Moskova, Dinamo Kazan, Zarechie Odintsovo ve son olarak Lokomotiv Kaliningrad forması giyen Voronkova; ilk yurt dışı tecrübesini Eczacıbaşı Dynavit ile yaşayacak.

İstanbul’da dünyaya gelen Irina Voronkova’nın kariyerinde bir CEV Şampiyonlar Ligi, bir CEV Kupası, dört Rusya Ligi, üç Rusya Kupası ve bir Rusya Süper Kupası şampiyonluğu bulunuyor. Tecrübeli smaçör, geçtiğimiz sezon Rusya Ligi’nde Lokomotiv Kaliningrad ile şampiyonluk yaşayarak “En Değerli Oyuncu” (MVP) ve “En İyi Smaçör” ödüllerine layık görülmüştü.

Irina Voronkova’nın babası Andrei Voronkov, aktif voleybolculuk kariyerine devam ettiği dönem; Türkiye’de 1995-1999 yılları arasında Netaş, 1999-2004 döneminde ise Erdemir forması giymişti.

Haberi Paylaş

9 thoughts on “Eczacıbaşı Dynavit gelecek sezonun transfer bombasını patlattı

  1. Pingback: WorldofVolley :: TUR W: Eczacıbaşı secure valuable signing for next season – Irina Voronkova - WorldOfVolley

Comments are closed.